Arcibiskup Hanna: „Asad je ochráncem křesťanů na Středním východě“

Arcibiskup Hanna: „Asad je ochráncem křesťanů na Středním východě“

Atallah Hanna, arcibiskup Sebastie, Jeruzalémského pravoslavného patriarchátu, byl na návštěvě Damašku.  

Během své návštěvy se setkal se syrským prezidentem Bašárem Asadem a zdůraznil, že prezident Asad se ukázal jako důležitou osobou k ochraně křesťanů nejen v Sýrii, ale i jinde na Středním východě a poznamenal, že nepovažuje křesťany za „menšinu“, ale spíže za důležitou a nedílnou součást syrské společnosti.

Arcibiskup poznamenal, že během posledních několika let, křesťané velmi trpěli, ale díky prezidentovi Asadovi je zde nyní naděje, jak jsme mohli také vidět v Maaloule, kde se rány pomalu hojí.

Arcibiskup Hanna také uvedl, že obdržel negativní reakce od Palestinců i Izraelců, kvůli jeho setkání s Asadem a kvůli jeho podpůrného postoje k Sýrii, a pokud jde o Izrael, také kvůli jeho roli v případě mešity Al Aqsa s tím, že to všechno může mít za následek jeho zatčení nebo deportaci a dodal, že jej to neodradí od jeho postojů k Palestině a arabskému světu a konstatoval, že spiklenci proti Sýrii jsou spiklenci proti Palestině.

Arcibiskup poté uvedl, že většina Palestinců ve skutečnosti podporuje jeho návštěvu Sýrie a většina z nich si je vědoma závažnosti spiknutí proti Damašku.

Někteří však namítali proti jeho přítomnosti v mešitě Al Aqsa kvůli jeho postoje vůči Sýrii.

Hanna také zdůraznil, že člověk nemůže hovořit o Palestině aniž by mluvil muslimech a křesťanech pohromadě, a zdůraznil, že jednota palestinského lidu je nejdůležitějším krokem k dosažení svobody.

Pokud jde o Jeruzalém, Hanna uvedl, že s jeho rodnými obyvateli se zachází špatně, jako by to byli cizinci s tím, že se stále objevují pokusy o falšování dějin Jeruzaléma.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto:fort-russ.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*