Angela Merkelová chce umožnit nelegálním migrantům zůstat v Německu

Angela Merkelová chce umožnit nelegálním migrantům zůstat v Německu

SPD a CDU chtějí, aby odmítnutí žadatelé o azyl mohli zůstat v zemi. Jejich nový návrh pro „specializované pracovníky“ bude dále mixovat azyl a migraci. Na základě této úpravy, zamítnutí žadatelé o azyl nebudou moci být deportováni, pokud si najdou zaměstnání.Politici SPD, ale také CSU, jako delegace pro integraci Annette Wildmann-Mauz, tuto změnu požadovali. Odmítnutí nekvalifikovaní žadatelé o azyl budou moci získat rychleji přístup k bezpečnému povolení k pobytu.

Koalice uvedla, že hranice mezi azylem a migrací kvůli zaměstnání nebudou nejasné. Rozlišování pro přijaté uprchlíky však neexistuje již teď. Mají úplný přístup na trh práce a mají právo na trvalý pobyt po třech nebo pěti letech, v závislosti na stupni integrace.

Ve skutečnosti, práva odmítnutých žadatelů o azyl byly v posledních letech opakovaně rozšířeny. Podle Centrálního rejstříku cizinců, asi 618 000 žádostí o azyl bylo zamítnuto a u mnohých již řadu let. Z těch odmítnutých žadatelů bylo již 78% legalizováno a nebudou už deportováni. Tato čísla nezahrnují žadatele o azyl, kteří již byli naturalizováni.

Zatímco Rakousko se rozhodlo jít přesně opačnou cestou směrem k ukončení azylového řízení, Německo chce pokračovat po spirále dolů. Koalice CSU/CDU je nyní v průzkumech na dolní hranici 26% a SPD 16%. Naopak proti-imigrační strana AfD, která je silně proti tomuto návrhu, je již druhou nejsilnější stranou s 18,5%.

Pro někoho s otevřenou myslí bude těžké pochopit, jak nekvalifikovaní a zamítnutí žadatelé o azyl přispějí německé společnosti. Trh s bydlením je již v kritickém bodě a špičkoví ekonomové zpochybňují argumentaci chybějících „specialistů“.

Načasování tohoto kroku je také velmi pochybné. Syrský ministr před pár dny oznámil, že země Sýrie je připravena na návrat uprchlíků.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Angela Merkelová chce umožnit nelegálním migrantům zůstat v Německu

  • Německo může Evropu zničit nebo zachránit. Pokud si znovu zvolí Merkelovou, zcela jistě jí zničí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*