Analytik: USA nejsou demokracie, ale jsou pevně v rukou oligarchie

Analytik: USA nejsou demokracie, ale jsou pevně v rukou oligarchie

Daniel Patrick Welch

Americký politický komentátor uvedl, že by Američané měli vědět, že Spojené státy americké nejsou demokracie, ale „velmi pevně zakořeněná oligarchie“, a že prostý volební proces nemůže tento systém změnit.

Ve čtvrtečním telefonickém rozhovoru pro Press TV, uvedl Daniel Patrick Welch, že existují „obrovské výzvy pro americký lid, aby rozpoznal a vyrovnal se s tím, že to není demokracie, jen proto, že mají lidé hlas ve volbách, což vytváří iluzi kontroly, i když je USA stále velmi pevně uchvácená oligarchií.

Politický komentátor Daniel Patrick Welch Foto : PressTV
Politický komentátor Daniel Patrick Welch Foto : PressTV

To je to, pro co hlasujeme. Nemáme absolutně žáden vliv na výsledek v podmínkách formulování politiky, vše se odehrává mimo vliv lidí,“ dodal.

Dokonce i někdo, jako je člověk hlavního proudu, jako bývalý americký prezident Jimmy Carter, vyšel na veřejnost a prohlásil, že ve Spojených státech není fungující demokracie,“ poznamenal Welch.

Welch učinil tyto poznámky, když komentoval zprávy, které informovaly o velkém nárůstu registrací voličů v americkém městě Ferguson, od doby kdy v srpnu policista zastřelil neozbrojeného afro-amerického teenagera Michaela Browna.

Fatální zastřelení Browna vyvolalo ve městě Ferguson, kde žije asi 21000 převážně afro-američanů, vlnu násilí. Násilné protesty pokračovaly 23. září poté, co oheň zničil pomník věnovaný zabitému teenagerovi.

I přes to, že ve Fergusonu jsou převážná část veřejnosti afroameričané, tak většina volených zástupců města a převážná část policie jsou běloši.

Je to velmi zajímavý vývoj, že se lidé Fergusonu zřejmě probouzí k tomu, že nemají kontrolu nad jejich komunitou, a to, co je potřeba učinit po celé zemi je, že si vezmou svoji komunitu zpět a povstanou proti této obrovské vlně policejní brutality,“ uvedl Welch.

Welch však téměř vyloučil možnost změny systému Spojených států a říká, že „kontrola je postavena na základě bělošské nadřazenosti, a to se nezmění,“

Nechni tvrdit, že je to beznadějné, ale já si myslí, že je důležité, aby lidé pochopili, že jsou proti systémové a strukturální povaze rasistického sytému,“ uvedl Welch.


A to je něco, co se nezmění zvolením několika členů městské rady,“ poznamenal.

Welch pokračoval a říkal, že „zvolený černošský prezident neudělal v podstatě nic, a to, že jmenoval černého generálního prokurátora v podstatě nehrálo žádnou roli. Víte, kongresový černý senátorský klub opatřil razítkem všechny Obamovy války. Takže, volební cesta je poměrně omezená, pokud jde o to, co můžete změnit.

Slavný americký revolucionář Lucy Parsons kdysi řekl něco v tom smyslu, že klamete sami sebe, pokud si myslíte, že vám vládnoucí třída umožní hlasovat pro vaše dobro,“ podotkl.

zdroj : http://www.presstv.ir

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*