Analytik: Jaderné zbraně Severní Koreje jsou jen prostředek, jak zabránit invazi USA

Analytik: Jaderné zbraně Severní Koreje jsou jen prostředek, jak zabránit invazi USA

Napětí mezi USA a Severní Koreou dosáhlo bodu varu. Severní Korea uvedla, že „pečlivě zkoumá“ plány raketového útoku na americkou tichomořskou oblast Guam poté, co americký prezident Donald Trump pohrozil, že zasáhne zemi „ohnivou zlobou“.

Trumpovo varování přišlo poté, co Pchjongjang minulý měsíc provedl dvě zkoušky mezikontinentálních balistických střel. Pchjongjang tvrdí, že musí pokračovat v rozvoji svých raketových sil, které slouží jako odrazující prostředek proti agresi a expanzionalismu Spojených států a jejich regionálních spojenců. Portál Press TV hovořil na toho téma s Paulem Streetem, autorem, novinářem a politickým komentátorem, stejně jako s Frederikem Petersonem, politickým komentátorem a poradcem pro obrannou politiku Kongresu.

Street věří, že Trumpova „štvavá politika“ je „naprosto absurdní, zbytečná a nestálá“.

Analytik také poznamenal, že Severní Korea si dobře uvědomuje, že jediný důvod, proč ještě není Spojenými státy „napadena a svržena“, je její jaderný potenciál.

Analytik také tvrdí, že americká strategická doktrína chce provést preventivní útok na Pchjongjang po celá desetiletí. A proto, tvrdí analytik, není nic překvapujícího na způsobu, jakým Severní Korea rozvinula své jaderné zbraně.

„Neumím si představit nic více absurdního, než stavět Spojené státy jako nějakého strážce míru, spravedlnosti a demokracie kdekoli na světě, včetně Korejského poloostrova. Mám na mysli, že historie změn režimů vedených Spojenými státy v průběhu minulého desetiletí je prostě ohromující. Severokorejci velmi dobře vědí, že jaderná schopnost je jediná věc, která chrání jejich režim před osudem stejným jako v Libyi, Iráku nebo v Chile,“ uvedl analytik.Street dále předpověděl, že nebude válka. Nicméně, také argumentoval, že by k tomu mohlo dojít nešťastnou náhodou, když hlavy států používají takovou rétoriku.

Mezitím, další analytik Frederick Peterson se domnívá, že tato situace je důsledkem „zbabělosti a fantazie“ v oblasti zahraniční politiky představené Spojenými státy i světovým společenstvím, vyhnout se konfliktu za každou cenu.

Peterson také uvedl, že není jasné, zda plán Severní Koreje zasáhnout Guam je pouhou vyhrůžkou jejíž cílem je dosažení nějakého politického cíle, nebo se jedná o „prakticky skutečnou hrozbu“.

Analytik dále zdůraznil, že svět by měl přijmout principiální opatření proti Severní Koreji, ne jen ukládat pouhé sankce, které doposud nedokázaly tuto zemi odradit od testování svých balistických raket a jaderných programů.

„To, co potřebujeme, je princip, nejen k zabezpečení Jižní Koreje, Číny, Japonska, USA a světového míru, ale potřebujeme jej pro zabezpečení samotných Severokorejců,“ uvedl analytik.

Jinde ve svých poznámkách, Peterson prohlásil, že prezident Trump „reagoval“ na hrozby Severní Koreje a neohrožoval Pchjongjang.

„Národní vůdce má zodpovědnost vůči svému lidu. Musí-li existovat reakce na tuto hrozbu použití jaderných zbraní, která byla zcela otevřeně proti Spojeným státům a proti územím a zájmům USA, je odpovědností prezidenta, aby tuto hrozbu řešil,“ uvedl Peterson.

Analytik dále uvedl, že fakt, že jaderné zbraně Severní Koreje zabraňují Spojeným státům, aby napadly Pchjongjang, je „ k popukání“ a „fantastický“.

Peterson na závěr dospěl k závěru, že Severní Korea představuje pro celý svět hrozbu, která by neměla být tolerována a musí být řešena principiálně, nikoliv válkou.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Analytik: Jaderné zbraně Severní Koreje jsou jen prostředek, jak zabránit invazi USA

  • Clovek musi sympatizovat s Kimem. Rozda si to i s USA, kdyz bude treba. Ty jsou zbabelci, nicily dosud jeno mnohem slabsi zeme, ktere se jim nechtely podrobit a nechat vykradat sva nerostna bohatstvi. To byl jediny duvod ke zniceni techto zemi na zaklade lzi a s podporou teroristu, ktere take ony financovaly a ridily. Asistovaly jim pri tom zlocinci z NATO pod velenim US generalu. NATO slouzi jenom k obklicovani Ruska a k ‚legitimizaci‘ agresivnich valek s miliony mrtvych. My jsme spojencem NATO!!!! Cely svet az na 5 zemich je uz pohlcen v NWO der USA. Vsichni jsou vazalove USA, kde US ambasady ve skutecnosti ridi politiky techto zemi, aby jednali v zajmu USA. Rovnez totez se deje s mediemi.

  • Předlužené USA dobře ví, že je může zachránit jen válka. Myslí si, že by opět proběhla mimo území USA. Proto se snaží vyprovokovat válku Evropy proti Rusku, případně válku v Asii. Pokud se jim to nepodaří, bude občanská válka v USA. Bez válek je ekonomika USA na zhroucení. Nebuďme užitečnými idioty a nechme USA v klidu zkrachovat. Jejich zbraně nepotřebujeme, nikdo nás neohrožuje.

  • Vsechny hrozby vysumneji, jeden ma z druheho podelane kalhoty. Kim vi, ze bez atomu by ho uz davno zlikvidovali jako Kadafiho, Husseina aj. Jenom aby meli dalsi zakladnu a rakety na hranicich namirene na Cinu a Rusko!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*