Analytik : Islámský stát je nezastavitelný z důvodů podpory Spojenými státy

Analytik : Islámský stát je nezastavitelný z důvodů podpory Spojenými státy

Spojené státy a jejich západní spojenci vytvořili z teroristů Islámského státu „nezastavitelnou sílu“ na Blízkém východě tím, že poskytují vojenskou podporu pro skupinu Takfiri, uvedl analytik pro Press TV.

Bojovníci Islámský stát jsou podporováni nejlépe vybavenými vojenskými a politickými prostředky na světě s pomocí Spojených států a Západu,“ uvedl v neděli Mark Glenn v rozhovoru pro Press TV.

Glenn také poukázal na nedávné zprávy o masakru stovek iráckých vojáků rukama teroristů IS a dodal, že je tato extremistická skupina „téměř nezastavitelnou silou v regionu, protože se opírá o Spojené státy.“

Popsal skupinu Islámský stát jako přejmenovanou podobu teroristické skupiny Al-Kajda a zdůraznil: „Jsou zde, aby obnovili anti-islámskou hysterii, která existovala v Americe a na Západě jako předzvěst spuštění více agresivních akcí kdekoli na světě.“

Komentátor dále uvedl, že se celé mezinárodní společenství musí spojit s vlivnými zeměmi, jako je Irán, Rusko a Čína ve snaze zastavit šíření terorismu podporovaného Islámským státem.


3. září uvedla Human Rights Watch(HRW), že IS teroristé zmasakrovali stovky zajatých iráckých vojáků, kdy ozbrojenci obsadili vojenskou základnu ne severu hlavního města Bagdád.

IS převzali v červnu kontrolu nad velkým územím na severu Sýrie před odesláním svých členů do sousedního Iráku.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*