Analytik: Americké sankce přibližují Írán blíže k BRICS

Analytik: Americké sankce přibližují Írán blíže k BRICS

Americké ekonomické sankce vůči Íránu jsou „starým imperialistickým trikem“, který posune Teherán blíže k Číně, Rusku a zemím BRICS, uvedl politický komentátor v Bostonu.

Všechny tyto sankce jsou ekonomický akt války, jsou pokusem o zásah do ekonomiky jiných zemí, a aby země dělaly to, co USA chtějí,“ uvedl Daniel Patrick Welch, přímý kritik americké zahraniční politiky.

„Je to opravdu hegemonní a neuvěřitelné, že se Spojené státy mohou samy nazývat soudem a porotou, která řídí jiné země a diktuje jim, co mají po celou dobu dělat,“ řekl Welch deníku Press TV v  telefonním rozhovoru.

Analytik: Americké sankce přibližují Írán blíže k BRICS Foto: Press TV
Analytik: Americké sankce přibližují Írán blíže k BRICS Foto: Press TV

„Sankce jsou starým trikem a Spojené státy starý pes, který se novým trikům nemůže naučit,“ dodal.

„Doufám, že to bude mít za následek, že se Írán a další země posunou mimo oběžnou dráhu USA, blíže k sobě, blíže k zemím BRICS, blíže k Číně a Rusku.“

Skupina BRICS se skládá z Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Bílý dům v pátek znovu zopakoval svůj nesouhlas se společným úsilím mezi republikány kontrolovaným Kongresem a izraelským premiérem, aby byly uvaleny další sankce proti Íránu.

Jestřábí senátoři Robert Menendez a Mark Kirk pracují na koaličním zákonu, který by vyvolal dodatečné sankce proti Íránu, pokud se rozpadne jednání mezi P5+1 a a islámskou republikou.

Rozhovory probíhající mezi Íránem a P5+1- skupinou USA, Británie, Čínou, Francií, Ruskem a Německem- mají dosáhnout komplexní dohody o programu íránské jaderné energie.

Nicméně, významný segment západní mocenské struktury nemá absolutně žádný zájem o dosažení jaderné dohody s Íránem a používají jejich mírový program jako záminku k „potrestání“ Íránu, argumentoval Welch.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*