Američtí demokraté zablokovali vládní návrh zákona o testování ilegálních imigrantů na koronavirus

Američtí demokraté zablokovali vládní návrh zákona o testování ilegálních imigrantů na koronavirus

Demokraté zablokovali návrh zákona navržený republikánkou Mariannette Miller-Meeksovou (R-IA), který by vyžadoval, aby federální vláda testovala všechny nelegální přistěhovalce na přítomnost koronaviru.

Republikáni předložili návrh na zablokování předchozí otázky týkající se právního předpisu, který by umožnil posoudit právní předpis Miller-Meeksové, tedy zákon požadující, aby každý cizinec obdržel test na COVID-19. Tento návrh zákona by nařizoval, aby Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) testovalo všechny migranty překračující hranice nelegálně, které DHS propustí do země.Kancelář Miller-Meeksové poznamenala, že k 8. březnu federální vláda propustila do Brownsville v Texasu 185 migrantů, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Kancelář konzervativce v Iowě rovněž uvedla, že současné právní předpisy nevyžadují, aby celní a hraniční úřad (CBP) nebo imigrační a celní správa testovaly nelegální přistěhovalce na přítomnost koronaviru.

CBP se údajně setkává s více než 3000 migranty denně, což se blíží úrovni hraniční krize v roce 2019.

Miller-Meeksová řekla večer na plénu sněmovny:

Tento týden jsem cestovala do El Pasa v Texasu, abych se setkala s agenty a důstojníky CBP. Viděla jsem na vlastní oči krizi, které čelí, a věřím, že je naším úkolem v Kongresu, abychom ji řešili a pomáhali jim. Přibližně 50% agentů má pozitivní test na COVID-19 a jen velmi málo migrantů je testováno. Můj zákon REACT by vyžadoval, aby každý migrant propuštěný z vazby CBP nebo ICE byl testován a měl negativní test. Bezpečnost hranic a přistěhovalectví není otázkou, která se dotýká pouze hraničních států, týká se každé komunity v zemi. Tím, že zajistíme, aby jednotlivci vstupující do země byli negativní na COVID-19, můžeme pomoci udržet naše komunity bezpečné a zdravé.

Demokraté hlasovali pro prosazení předchozí otázky nebo proti návrhu zákona Miller-Meeksové, přičemž 212 hlasů bylo proti a 200 hlasů pro legislativu republikánů z Iowy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*