Americký vědec: Bin Ládin zemřel v Afghánistánu v roce 2001, ne v Pákistánu.

Americký vědec: Bin Ládin zemřel v Afghánistánu v roce 2001, ne v Pákistánu.

Americký vědec tvrdí, že případ Usáma bin Ládina byla „komplikovaná šaráda,“ a dodal, že vůdce al-Kájdy zemřel v prosinci roku 2001 v Afghánistánu, ne v květnu 2011 v Pákistánu.

James Henry Fetzer, který je také novinářem na stránkách Veterans Truth Network a vysloužilý profesor v Madisonu, Wisconsinu, řekl ve středu deníku Press TV, že americký investigativní novinář Seymour Hersh říká o smrti bin Ládina jen půl pravdy.

usama bil ladin

V článku zveřejněném v neděli v deníku London Review of Books, Hersh napsal, že lhaní na vysoké úrovni „zůstává modus operandi pro americkou politiku, spolu s tajnými věznicemi, nočními nálety speciálních sil, obcházení linií vedení, a likvidací těch, kteří by mohli říci ne.“

Zpráva tvrdí, že pákistánští vojenští důstojníci pomáhali americkému vrtulníku vstoupit do země a že pákistánský bezpečností úředník vedl americké vojáky přímo k Bin Ládinovi bez jakéhokoliv odporu stráží.

Washington oznámil 2. května 2011, že bin Ládin byl zabit v jeho pevnosti v Abbotabádu, Pákistánu, americkými speciálními silami a agenty CIA. Bin Ládin byl zakladatelem teroristické skupiny al-Kájda, která se údajně přihlásila k odpovědnosti za teroristické útoky na Spojené státy 11. září 2001.

Profesor Felzer uvedl, že Hersh neříká celou pravdu. „Situace je ve skutečnosti daleko více znapokojující, a proto jsem překvapen, že to Seymour Hersh nepochopil.

„Skutečností je, že Usáma bin Ládin zemřel 15. prosince 2001 v Afghánistánu. On byl pohřben v neoznačeném hrobě v souladu s muslimskými tradicemi,“ dodal.

„David Ray Griffin, který napsal deset knih o 11. září, o tom publikoval v knize – „Usáma bin Ládin mrtný nebo živý,“ poznamenal.

„Nicholas Kollerstrom, přední odborník na londýnské útoky 7.7, jehož kniha Terror on the Tube má již třetí vydání, o tom publikoval v článku nazvaném Usáma bin Ládin, 1957-2001,“ uvedl.

„Dokonce i Fox News zveřejnila oznámení o smrti Usáma bin Ládina 26. prosince 2001, který stále můžete najít na internetu,“ podotkl.

„A učenci z organizace Pravda o 11. září, kterou jsem založil v prosinci 2005, publikovali o používání falešných zvukových nahrávek a falešném Usamou, které můžete najít v tiskové zprávě pro učence na 911truth.org,“ uvedl americký vědec.

„Celá ta věc byla propracovanou šarádou. Fungovalo to jako politické divadlo, které dovolilo Obamovi prohlašovat, že zlikvidoval nejhledanějšího muže na světě,“ zdůraznil.

„Ale skutečností je fakt, že Usáma bin Ládin neměl nic společného s útoky z 11. září. On ve skutečnosti zemřel o deset let dříve. Takže to, co jsme dostávali z tisku, byly prostě zprávy o druhé smrti Usáma bin Ládina,“ zdůraznil.

„Je to ubohé, ale americká vláda se nesnížila k ničemu jinému, než ke lhaní americkým lidem vytvářením případů.“

Útoky z 11. září také známé jako 9/11, byla série útoků na USA, při nichž bylo zabito téměř 3000 lidí, a byla způsobená škoda na infrastruktuře ve výši asi 10 miliard dolarů.

Američtí představitelé tvrdí, že útoky byly provedeny teroristickou skupinou al-Kájda, ale mnozí odborníci vyvolali znepokojení nad oficiálním příběhem, tvrdíc, že to byla operace pod falešnou vlajkou, a že bin Ládin byl jen strašák pro americký vojensko-průmyslový komplex.

Bývalá pákistánská (již zavražděná) ministryně říká, že Bin Ládin zemřel  v Pákistánu v roce 2001 


Osama Bin Laden Dead Since 2001 — In David… by NLW911

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Americký vědec: Bin Ládin zemřel v Afghánistánu v roce 2001, ne v Pákistánu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*