Americký generál: Ruské nálety v Sýrii jsou velmi účinné

Americký generál: Ruské nálety v Sýrii jsou velmi účinné

Bývalý vysoce postavený generál US Air Force prohlásil, že ruská letecká kampaň v Sýrii je „velice efektivní“, protože je zaměřena na militantní skupiny bojující proti syrským ozbrojeným silám.

„Rusko to opravdu myslí vážně,“ řekl vysloužilý generál Thomas McInerney deníku Washington Times.

McInerney uvedl, že Rusko provádí v Sýrii více letových misí než USA, čímž zastrašuje militanty. Nicméně, generál obvinil Moskvu ze spuštění nevybíravé kampaně, která má za následek „mnoho škod“.

Ilustrační obrázek Foto: RT
Ilustrační obrázek Foto: RT

Připomínky bývalého generála přišly poté, co výzkumná skupina Washingtonu dospěla k závěru, že ruské nálety jsou primárně zaměřeny na Amerikou podporované militanty bojující proti vládě prezidenta Bašára Asada.

Ústav pro studium války tvrdí, že ruské vojenské letouny a bojové vrtulníky provádí nálety jen na omezené množství cílů Islámského státu.

Studie „Ruské letecké údery v Sýrii“, tvrdí, že Rusko koordinuje svůj cílový seznam se syrskými pozemními silami v severozápadních regionech.

Toto hodnocení potvrzuje tvrzení Pentagonu, že prvořadým úkolem prezidenta Vladimíra Putina od doby kdy 30. září zahájil leteckou kampaň, bylo zničit Americkou podporované militanty- pilíř strategie prezidenta Obamy v Sýrii.

Spojené státy- s pomocí svých regionálních spojenců, zejména Turecka, Jordánska a Saúdské Arábie- vyzbrojují a cvičí militantní jednotky k boji proti syrské vládě.

Americký ministr zahraničí John Kerry a král Saúdské Arábie Salman se v pátek zavázali, že budou nadále vyzbrojovat militanty bojující v Sýrii, a zdůraznili potřebu „odstavení“ prezidenta Asada.

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*