Americký bezpilotní letoun zabil v Pákistánu 7 lidí

Americký bezpilotní letoun zabil v Pákistánu 7 lidí

dron

7 lidí bylo zabito v Severním Vazíristánu.Útok byl proveden v neděli, kdy americké bezpilotní letouny (drony) vypálily čtyři rakety na dva domy v oblasti Shawal, asi 55 kilometrů západně od města Miranshah.Zprávy tvrdí, že je tento nejnovější nálet dronů 19. útokem svého druhu v Pákistánu v roce 2013. Jen tento rok bylo při těchto náletech v Pákistánu zabito 110 lidí.

Vláda v Islámábádu opakovaně protestovala proti úderům amerických dronů, říká, že porušují pákistánskou suverenitu.

 

Pákistánský premiér Nawaz Sharif nedávno odsoudil vzdušné útoky ve své zemi, popsal je jako porušení mezinárodního práva a Charty OSN.

Washington tvrdí, že jsou jeho útoky dronů cíleny na bojovníky, i když realita ukazuje, že jsou častými oběťmi pákistánští civilisté.

Spojené státy často používají své vražedné bezpilotní letouny pro likvidaci cílů v Pákistánu a některých dalších zemích, včetně Jemenu a Afghánistánu.

Americký prezident Barack Obama obhajoval používání kontroverzních bezpilotních letounů jako “sebeobranu”. Nálety zahájené za bývalého amerického prezidenta George W. Bushe eskalovaly za vlády Obamovy administrativy.

OSN tvrdí, že Amerikou řízené nálety v Pákistánu představují rostoucí výzvu pro mezinárodní právo.

 

zdroj : freepub.cz

 

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*