Americko-ruská patová situace skončí, až se USA probudí

Americko-ruská patová situace skončí, až se USA probudí

Zdá se, že nová americká administrativa zatlačila zdravý rozum někam do pozadí povolební euforie, která nechce ustoupit Bidenovu týmu. Lidé vyhráli kampaň, kterou mohli prohrát, navzdory masivním křižáckým orgiím proti Trumpovi.

Jak moc je to pravda?

Eduard Lozansky, rektor Americké univerzity v Moskvě, profesor Národní výzkumné jaderné univerzity, se o svůj názor na toto téma podělil s Pravdou. Ru.„Euforie je všudypřítomná jak u demokratů, tak u republikánů od roku 1991. V určitém okamžiku, ještě před Putinovým příchodem, byla Amerika světovým vůdcem či svrchovaným státem, který držel všechny ostatní země pod kontrolou.

Všichni si pamatují Fukuyamův slavný výrok: „Konec dějin.“ Bipolární systém přestal existovat, USA se ujaly vedení a pochodovaly jako nezpochybnitelný vůdce. Avšak pak se Putin dostal k moci a řekl, že nebude poslouchat strýčka Sama.

10. února 2007 Putin v Mnichově prohlásil, že Rusko nebude vazalem USA. Řekl, že Rusko je připraveno být přítelem, partnerem, ale ne vazalem, a že se jim to nelíbí. Putinův mnichovský projev se stal studenou sprchou pro všechny v první řadě – McCaina i ostatní.

Od té doby USA nikdy nemluvily o Rusku jako o „příteli“ nebo „partnerovi“. Místo toho Američané používají slova jako „protivník“ a „nepřítel“.

Samozřejmě, Putin nebude trvat věčně. Noví ruští lídři se pokusí se Spojenými státy vyjednávat, přinejmenším v první fázi, jako to udělal Jelcin. Není vyloučeno, že USA budou v té chvíli schopny Rusko zlomit. Proto velmi usilovně pracují na tom, aby se moc v Rusku co nejdříve změnila. Nicméně dokud je Putin v Kremlu, USA ani nepomyslí na to, že by něco změnily ve své politice vůči Rusku. Američané chtějí, aby se především změnil režim a pak budou mluvit.

Dokonce známe osobu, kterou považují za měniče režimu – Navalného. Podle jejich názoru by byl ideálním partnerem pro pokračování vztahu s Ruskem. Něco tam nefungovalo, ale připravili ho na tuto misi. Sám to neskrýval – v roce 2011 prohlásil, že se chystá na křížovou výpravu proti Kremlu.

Zároveň platí, že lidé, kteří přijdou nahradit Putina, možná také netouží být vazaly USA.

Současný americký establishment nicméně stále věří, že se mu v Moskvě podaří dostat k moci vlastní osobu.

Ten nový člověk má přijmout podmínky USA, že bude světovým supremacistickým státem, který bude řídit a manipulovat všechny ostatní národy. V kostce je to skok zpět do devadesátých let.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Americko-ruská patová situace skončí, až se USA probudí

  • Čím víc si USA nadělají nepřátel, tím silnější bude ta část světa, kde panuje zdravý rozum.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*