Americkému Kongresu byl předložen návrh zákona o vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 1 miliardy dolarů

Americkému Kongresu byl předložen návrh zákona o vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 1 miliardy dolarů

Americkému kongresu byl předložen návrh zákona na poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině, včetně dodávek zbraní v hodnotě 1 miliardy dolarů, uvedl v pátek zástupce amerického zákonodárce.

Podle návrhu zákona, „je ministru obrany povoleno, v součinnosti se státním tajemníkem, poskytnout pomoc, včetně školení, vybavení, smrtících zbraní, logistické podpory, dodávek a služeb, a udržování vojenských a národních bezpečnostních sil Ukrajiny do 30. září 2017.“

americky kongres

Návrh zákona byl představen Adamem Smithem a Macem Thornberrym, oba jsou členové Sněmovny reprezentantů. Dokument byl podepsán dalšími 28 poslanci.

Autoři návrhu zákona tvrdí, že cílem je pomoci Kyjevu zajistit jeho „suverénní území před cizími agresory“ a podpořit „podmínky pro diplomatické urovnání konfliktu.“

Mnoho prominentních politiků kritizovalo americké záměry poslat zbraně na Ukrajinu poté, co média oznámila, že americká vláda zvažuje poslat na Ukrajinu protitankové střely Javelin, ruční palné zbraně a munici.

Ruský prezident Vladimír Putin v polovině února uvedl, že Rusko má k dispozici informace, že Ukrajina již dostává zbraně ze zahraničí. Putin uvedl, že je jisté, že dodávky dalších zbraní jen zvýší počet obětí na východní Ukrajině a výsledek zůstane stejný. „Drtivá většina ukrajinských vojáků se nechtějí podílet na bratrovražedné válce, daleko od svých domovů, ale milice v Donbasu jsou odhodlány bránit své rodiny,“ prohlásil Putin.

 

TASS / Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Americkému Kongresu byl předložen návrh zákona o vojenské pomoci Ukrajině v hodnotě 1 miliardy dolarů

  • Zaujímalo by ma, ako berú obyčajní američania skutočnosť, že ich vláda miliardy dolárikov rozhadzuje kade tade po svete a organizuje si majdany, vojničky a vojny. Tie miliardy až triliardy, ktoré ročne dopadnú vo forme bômb ľuďom na hlavu, by mohli poslúžiť tým obyčajným američanom napríklad namiesto v poslednej dobe takého „obľúbeného“ lístkového systému. Neviem bohužiaľ anglicky, tak sa nemôžem pozrieť na diskusie, čo hovorí ľud pospolitý po anglicky. Viete niekto? Vedia to? Čo si o tom myslia? Určite by nevedeli ani nájsť Ukrajinu na mape. Jedna vec v tom štrganí zbraňami spoza oceánu je ale potešujúca, Čína konečne prehovorila. Nie síce moc nahlas ale konečne aspoň nejaký signál nesúhlasu s politikou vojnových štváčov.

  • Yankeejské hyeny. Doufám,že pan prezident Putin bude správně a inteligentně reagovat. Tak,jako reagoval dosud.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*