Americké nasazení protiraketového systému THAAD v Jižní Koreji rozpoutalo střety mezi místními a policií (Videa)

Americké nasazení protiraketového systému THAAD v Jižní Koreji rozpoutalo střety mezi místními a policií (Videa)

Americká armáda nasadila stovky protiraketových komplexů THAAD v Jižní Koreji, což vyvolalo vztek a pobouření mezi místními obyvateli, z nichž někteří se střetli s policií, která střežila konvoj.                             

Obyvatelé okresu Seongju v Jižní Koreji se střetli s policií poté, co americký personál přestěhoval systémy Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) na golfové hřiště v provincii Seongju.

Střety s místními vesničany, kteří protestují proti rozmisťování systému THAAD probíhají po celé měsíce a vyvrcholily, když šest vozů nesoucích radary a další hardwarové vybavení pro americký systém protiraketové obrany vkročily na místo instalace na golfovém hřišti v Jižní Koreji, informoval deník Yonhap.

Když se policisté pokusili zastavit asi 200 obyvatel u vchodu na golfové hřiště, tak vybuchly potyčky. Policie musela mobilizovat další síly, aby zvládla přibližně 8000 lidí v oblasti a dopravu na provinčních cestách vedoucích ke golfovému hřišti.

Místní aktivisté byli velice důrazní v protestech proti rozmístění amerického systému a prohlašovali, že přítomnost systému THAAD z nich učiní hlavní cíl pro Pchjongjang. Demonstranti také oponovali, že systém představuje zdravotní a ekologické problémy.

Mezitím, co se policie pokusila ovládnout dav, americká armáda přesunula všechny mobilní odpalovací zařízení, radary, střely a stanice bojové kontroly, které v březnu dorazily do Jižní Koreje.Protesty pokračovaly navzdory silné policejní přítomnosti u vchodu na golfové hřiště a skutečnosti, že veškeré dostupné vybavení bylo již přesunuto na místo instalace.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Youtube.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Americké nasazení protiraketového systému THAAD v Jižní Koreji rozpoutalo střety mezi místními a policií (Videa)

  • Na rozdil od naivnich Evropanu, lepe receno evropskych politiku, kteri veri lzim, ze je rakety ochrani, jsou Korejci presvedceni, ze prispeji k jejich zahube, protoze je bude Kim nicit a obyvatelstvo take. To je naprosto realne a jestli tohle nekdo nechape, neni mu pomoci.
    Je nutne dodat, ze je to umyslna strategie USA, takto sve spojence a konkurenty vydat zniceni, kteremu budou za oceanem sami v bezpeci se zajmem prihlizet, jako dosud pri kazdem konfliktu, ktery vyvolali, nebo se ho zucastnili.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*