Americké ministerstvo obrany navrhlo satelit nové generace schopný pozorovat najednou 40 procent zemského povrchu.

Americké ministerstvo obrany navrhlo satelit nové generace schopný pozorovat najednou 40 procent zemského povrchu.

DARPA1-300x197

MOIRE satelit bude schopen vysílat obrázky ve vysokém rozlišení a to v reálném čase z libovolného místa na naší planetě.

Defense Advanced Research Projects Agency ( DARPA ) – instituce, která přichází s novými technologiemi pro americkou armádu – vyvinula revoluční satelit. Membrána Optical Imager pro využívání v reálném čase se skládá z 18 osmihranných zrcadel, které při rozvinutí tvoří masivní oko, měřící 68 stop (20,7 m) v průměru.

Ze své pozice 35.000 km nad Zemí, MOIRE bude moci pozorovat přibližně 40 procent povrchu planety. Satelit bude vysílat to, co pozoruje, a to ve vysokém rozlišení a v reálném čase.

“ Bylo by optimální mít v reálném čase fotografie a videa z libovolného místa na Zemi kdykoli, což nám zatím umožněno není, “ píše DARPA na svých internetových stránkách. V současné době MOIRE je ve druhé fázi svého vývoje a jeho pozemní prototyp byl úspěšně testován.

Až do tohoto bodu, možnost přepravy takového obrovského satelitu do vesmíru nebyl možný. Nicméně, MOIRE 18 osmihranných zrcadel jsou vyrobeny z plastové membrány silné jako folie, místo těžkých skleněných čoček. Stejně jako je podstatně lehčí, tento nový materiál je také více flexibilní a může být složen a v důsledku toho zabírá méně místa při startu.

“ Membránová optika nám může umožnit, aby se vešly mnohem větší dalekohledy vyššího rozlišení v menších a lehčích obalech, “ řekl podplukovník Larry Gunn ve svém prohlášení, který je také DARPA programový manažer.“ V tomto ohledu jsme “ prolomili skleněný strop “ používání tradičních materiálů pro optiku. “

Kromě toho, membrány jsou lépe chráněné než jejich sklenění předchůdci a jsou schopné přežít větší opotřebení. Tyto membrány odráží světlo se speciálně umístěnými zarážkami vyrytých do jejich povrchů. Membrána zaměřuje světlo na snímač, který ho pak transformuje do obrazu.

Ačkoli DARPA nevydala žádné informace o tom, jak je cenově náročné vyrobit membrány, nový design má potenciál výrazně snížit náklady na vyslání satelitu na oběžnou dráhu.

Uvedl server  intellihub.com  překlad : Dodan  video : youtube.com  foto : DARPA

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*