Afghánští zločinci se plíží zpět do Evropy na palubách vojenských letadel

Afghánští zločinci se plíží zpět do Evropy na palubách vojenských letadel

Další známkou toho, jak chaotická se stala evakuace lidí z Afghánistánu, je zpráva mnoha sdělovacích prostředků, že mezi skutečnými uprchlíky jsou islamisté a kdysi deportovaní zločinci mezi těmi, kdo byli ve vojenských dopravních letadlech dopraveni zpět na Západ.

I když všichni evakuovaní mají být uvedeni na předem stanoveném kontrolním seznamu, který mají v držení vojenští velitelé, kteří tento proces řídí, zdá se, že kontroly jsou buď laxní, nebo je nelze provést při úplném zhroucení kolem zpackaného vojenského stažení ze země.

Jedinou jistotou v této chvíli je, že to jsou západní společnosti, které zaplatí účet nejen za finanční náklady na bydlení a integraci desetitisíců afghánských občanů, ale budou se také muset vypořádat s bezpečnostní hrozbou, která je sem dopravována z Kábulu kvůli tomu, že úřady mají jen malou nebo vůbec žádnou představu o tom, koho „zachraňují“.Bylo oznámeno, že i když stále existují němečtí občané a afghánští představitelé, kteří skutečně pomohli úsilí německé vlády uvíznutí v zemi, lidé, kteří jsou schopni záhadně přeskočit linii a dostat se do letadel Bundeswehru, jsou náhodně dopravováni zpět do Německa.

Například minulý týden byl afghánský zločinec, který byl nedávno deportován z Německa za spáchání závažných trestných činů, odhalen na palubě evakuačního letu, jakmile přistál v Německu.

Totožnost tohoto muže nebyla tisku odhalena, ale je nyní zcela nepravděpodobné, že by měl být kvůli zastavení všech deportací deportován zpět do své země původu.

Německé ministerstvo obrany na žádost médií o fiasku vysvětlilo, že vzhledem k tíživé bezpečnostní situaci na místě není možné provádět na letišti v Kábulu mezinárodní databáze a kontroly otisků prstů.

Ministerstvo obrany sice slíbilo, že zkontroluje průkazy totožnosti všech evakuovaných a že všichni na palubě budou porovnáni se seznamem povolení Spolkového ministerstva zahraničí, ale na místě se to zjevně neprovádí.

Dalším, méně pravděpodobným vysvětlením by bylo, že zločinec byl zařazen na oficiální evakuační seznam, a vzhledem k současnému stavu německé imigrační politiky to nelze zcela vyloučit.

V každém případě, zatímco zaměstnanci německého velvyslanectví v Kábulu museli zorganizovat vlastní evakuaci, protože Berlín zpozdil jejich záchranu, nyní se evakuační lety Bundeswehru mění v druhou šanci pro vážné pachatele, kteří si mohou být jisti, že nebudou v dohledné budoucnosti posláni zpět do Afghánistánu.

Taková neobratnost se však neomezuje jen na úsilí německé vlády. Osoba zapsaná na britském seznamu osob, které nemají povolen let, byla také vpuštěna na palubu vojenského letadla a dostala se na letiště v Birminghamu, kde ji objevili pohraničníci. Byl mezi pěti podezřelými uvedenými na seznamu osob, které nesmí létat, přesto se mu nějak podařilo dostat se na palubu evakuačního letu. Poté, co byl zadržen britskými pohraničními silami, mu bylo nakonec dovoleno odjet a usadit se v Británii. Přiletěl i další takový podezřelý, ale byl objeven na letišti ve Frankfurtu, kde mu bylo zabráněno pokračovat, a přesto jeho rodině bylo dovoleno letět do Británie.

Přes 7000 z 20 000 Afghánců, kteří se chystají přestěhovat do Británie, už dorazilo, a přesto britští úředníci hlásí mezi žadateli o evakuaci imitátory a rostoucí počet padělků pasů a dokladů. James Heappey, ministr britských ozbrojených sil, vyjádřil obavu, že situace v Kábulu nyní využívají islamističtí extremisté.

„Byli bychom rádi, kdybychom mohli prostě otevřít brány a pustit lidi dovnitř ještě rychlejším proudem, ale právě teď se někteří lidé snaží dostat na některé britské lety, které jsme v našich kontrolách označili jako ty, kdo jsou na britském seznamu a nesmí létat,“ řekl.

Francie také informovala o případu podezřelého, který přiletěl evakuačním letem a byl podezřelý z napojení na Taliban. Doprovázely ho další čtyři osoby, které byly pod dohledem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*