Afghánský migrant se přiznal k vraždě francouzského promigračního aktivisty

Afghánský migrant se přiznal k vraždě francouzského promigračního aktivisty

Francouzská policie uvěznila 20letého afghánského migranta poté, co byl prezident promigrační aktivistické skupiny zavražděn během spánku.  

Jean Dussine (63), prezident Itinérance Cherbourg – organizace, která pomáhá migrantům a žadatelům o azyl ve francouzském přístavním městě u Lamanšského průlivu – byl zabit v úterních ranních hodinách.Přistěhovalec podezřelý ze spáchání zločinu se údajně vloupal do jeho domu a ubil ho k smrti železnou tyčí, zatímco aktivista spal, podle francouzského deníku Ouest. Následná zpráva listu Manche Libre uvádí, že 21letý migrant se k vraždě přiznal.

Prokurátor Yves Le Clair řekl tiskové agentuře AFP, že se předpokládá, že afghánský migrant přišel do domu s jasným úmyslem promigračního aktivistu zavraždit.

„Neexistují žádné stopy vzájemného násilí. Myslíme si, že Jean Dussine neměl čas se bránit, “řekl Le Clair.

Doussine byl od roku 2016 v čele promigrační skupiny a roky poskytoval migrantům bydlení  ve svém domově. Šest migrantů, kteří s ním žili v době jeho vraždy, se údajně pokusilo útočníka zadržet, ale nebyli schopni včas pomoci.

Starosta města Cherbourg, Benoît Arrivé řekl, že Doussine byl „vřelý, laskavý a odpovědný muž, zcela oddaný potřebám těchto mužů a žen, o které neúnavně pečoval“:

„Se svým týmem pracoval na tom, aby vítal migranty, poskytl jim slušné životní podmínky, naučil je francouzsky a podpořil je v jejich novém životě. Aby se integrovali do naší společnosti, “dodal.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Afghánský migrant se přiznal k vraždě francouzského promigračního aktivisty

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*