A už je to opět tady. Za vítězství netradičních stran v italských volbách opět prý může Rusko!

A už je to opět tady. Za vítězství netradičních stran v italských volbách opět prý může Rusko!

Jedna z klíčových postav za politikou, která destabilizovala Libyi a Sýrii a způsobila záplavu uprchlíků do Evropy, obvinila Rusko z ovlivňování italských voleb poté, co se voliči obrátili zády ke stranám establishmentu.

Ruská veřejná služba jako univerzální obětní beránek nelze v dnešní době podceňovat. Historicky separatistická oblast hlasuje pro nezávislost? Může za to Rusko! Někdo na internetu pošpinil vašeho kandidáta? Rusko! Přichází extremní zima z východu? Ehmm.. Rusko pravděpodobně stále chce „tisíce a tisíce a tisíce“ zabitých zimou, jak prohlásil jeden člen britské vlády a podvodně prodává svůj plyn mrznoucím Britům.

V posledních dvou letech vyhrál Putin volby ve Spojených státech, v Rakousku, v České republice a nyní v Itálii. Putin také dodržel Brexit a hrál dobře ve Francii a Německu. Je to proto, že na Západě nejsou žádné problémy a velké množství lidí hlasuje jen proto, aby bylo Rusko šťastné.

Není tedy překvapením, že výsledek nejnovějších voleb v Itálii, který vyústil v nárůst sil bojujících proti establishmentu, bude svalen na Moskvu. Například je zde Samantha Powerová, bývalá oficiální představitelka Obamovy administrativy, které sdílela článek ve španělských novinách El Pais o tom, jak Rusko údajně roztočilo přistěhovalecký diskurs v Itálii.Itálie se připojuje na dlouhý seznam volebních ovlivňování Ruskem. Sputnik bude dělat to, co Sputnik dělá. Otázka zní: co s tím naše demokracie hodlají udělat? Budou voliči odmítat kandidáty, kteří se snaží využít Ruské vměšování?

Španělský článek je hitem založeným na analýze sociálních médií, provedenou soukromou firmou, která tvrdí, že ruský zpravodaj Sputnik a všemocní ruští boti nasměřovali diskuzi v Itálii radikalizovanou na otázku migrantů. Jelikož Italové, samozřejmě, nemají právo být znepokojeni, že žijí v zemi, která je také primárním místem pro migranty, kteří překračují Středozemní moře z Libye a nemají právo se cítit zrazeni přistěhovaleckou politikou Bruselu.

Ale tato kritika vzácně pochází od Powerové, spolehlivé obhájkyně amerických „humanitárních zásahů“ armádou od Jugoslávie a dále. Během své funkce jako členka Rady pro národní bezpečnost a pozdější velvyslankyně v OSN v Obamově administrativě, byla tato záminka použita k likvidaci Libye, která sloužila jako překážka pro nelegální migraci do Evropy pod silným Muammarem Kaddáfím, a nyní se stala ohniskem pro pašeráky lidí. Tato záminka byla také používána k ospravedlnění ozbrojení militantů v Sýrii páchajících válku, která vyhnala milióny lidí. Powerová obhajovala přímou intervenci ve stylu Iráku.

Jak dlouho po italských volbách, dokud nebude někdo tvrdit, že to udělali Rusové?

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Max Rossi / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*