A je to tu: „náš spojenec Al Kaida je údajně sám rizikem“

A je to tu: „náš spojenec Al Kaida je údajně sám rizikem“

Dvě skupiny amerických bezpečnostních expertů varují před přehlíženým nebezpečím An Nusra (syrská „pobočka“ Al Kaidy). USA v posledních letech Al Kaidu podporovaly jako našeho spojence v boji proti zdravému rozumu, ehm Asadovi.

No a nyní dle článku http://zpravy.idnes.cz/an-nusra-je-vetsi-hrozbou-nez-islamsky-stat-fes-/zahranicni.aspx?c=A160126_103314_zahranicni_ert dvě skupiny bezpečnostních expertů varují, že an-Nusra (či-li Al Kaida) by mohla být větším nebezpečím než Islámský stát.

Jako výhodu mu přičítají, že jde o umírněné muslimy, kteří používají jemnější nože na uřezávání hlav apod. oproti Islámskému státu, kterého se děsí i sama Al Kaida. Získává tím proto prý jednodušeji podporu mezi běžnými Syřany, kteří s myšlenkami islámského boje souzní.

Experti z institutů Study of War a American Enterprise tvrdí, že současná strategie Spojených států cílí výhradně na boj s Islámským státem a v budoucnu se může vymstít. Největší hrozbou je totiž fronta an-Nusrá, která je napojena na al-Káidu.

„An-Nusrá je pro Spojené státy z dlouhodobého hlediska nebezpečnější než model, který se snaží protlačit Islámský stát,“ stojí ve studii. „Jakákoli strategie, která nechává stranou an-Nusru, může narušit bezpečnost Ameriky,“ uvádí dále autoři studie.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/an-nusra-je-vetsi-hrozbou-nez-islamsky-stat-fes-/zahranicni.aspx?c=A160126_103314_zahranicni_ert

Kvůli této „umírněnosti“ byla an Nusra oblíbencem Západu s USA v čele. USA vědomě an Nusra vyzbrojovaly a i jinak podporovaly spolu s podporou tzv. umírněné opozice vůči prezidentovi Bashar Asadovi.

USA totiž mají právo rozhodovat, o tom kdo kde bude vládnout, i kdyby se měli spojit i třeba s čertem nebo samotným Peklem. A administrativa USA se rozhodla, že jakýkoliv krok směřující proti Basharu Asadovi bude přispívat ke světové stabilitě a obecnému blahu včetně vývozu demokracie, nejvýznačnějšího exportu USA.

Náčelník štábu americké armády Mark Milley však za vůbec největší hrozbu pro Spojené státy při svém vystoupení před novináři minulý týden označil Rusko. To podle něj disponuje jaderným arzenálem, který je schopen zasáhnout cíle na americkém území.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/an-nusra-je-vetsi-hrozbou-nez-islamsky-stat-fes-/zahranicni.aspx?c=A160126_103314_zahranicni_ert

Někdo by měl USA říct, ať přestanou ničit svět. Rusko ani nemá šanci nás něčím děsit, protože je skutečně asi obtížné v tomhle USA předehnat. Jak řekl tuším Zeman: „Agresor je ten, kdo někoho napadne dříve než USA.“. To je docela výstižná definice americké zahraniční politiky.

Libyii, zemi v nebývalém rozkvětu mezi africkými zeměmi, USA spolu s některými jinými členy NATO, naprosto zdecimovaly. K mému překvapení tento útok schvalovala i organizace Amnesty International, čímž myslím dost ztrácí kredit.

Jak zaznělo v komentářích k článku: největším nebezpečím pro USA je jejich vlastní blbost.Dělat si přítele z Al Kaidy, protože máme společný cíl decimovat demokraticky zvolené vlády světa, skutečně zní jako boj proti zdravému rozumu.

A naše armáda? Daruje těmhle pomateným USA naše vlastní náboje, abychom pak slyšeli, že potřebujeme navýšit rozpočet armády, protože nám chybí náboje. A darované náboje jsou prý staré na zbraně, které už nepoužíváme. Ale vypadá to, že fungují, když je o ně stále zájem.

Vláda tu také chystá zavést naše vlastní české stupně ohrožení po vzoru USA, ale jde spíše o stupně strašení veřejnosti před blbostí vlastního státu. Ministr zahraničí resp. obrany by měl svým protějškům v USA říct, ať přestanou podporovat Al Kaidu (resp. terorismus obecně).

Mimochodem… víte, že NATO nikdy dle smlouvy nezaručovalo žádnou kolektivní obranu při napadení člena NATO, jak bylo české veřejnosti vylháno? Ta úzkostná snaha vycházet NATO vstříc,a by nás případně USA ochránily, je ve skutečnosti tedy  úplně marná. USA nebudou mít povinnost nás chránit.

Je to zcela na libovůli členských zemí, jestli a jak pomohou spojenci v NATO. Naopak NATO mělo dle smlouvy usilovat o všechny kroky směřující k míru. To je zcela v rozporu, co předvedla Francie a USA v Libyi pod pláštěm NATO, a rozhodně je to v rozporu s podporováním an Nusry v Sýrii. Nebo útokem na Sudán za Clintonovy administrativy, resp. útoku na Afghanistán, Irák,…

A jak řekl Bush, nebudeme rozlišovat mezi teroristy a těmi, kdo je podporují. Mezi ty jde možná zařadit i některé novináře, protože například Česká televize jakoby šíří islámskou propagandu, která nás chce poštvat proti Rusku, který už dlouho nikomu nic neudělalo. Nebo Íránu, který v podstatě nikdy nikoho nenapadl. A obecně proti sekulárním režimům, kde je náboženství odděleno od státní politiky, což je v islámských zemích rozhodně dobrý nápad.

Naštěstí tu máme novináře jako je Tereza Spencerová a jiné, kteří myslím objektivně popisují situaci na Blízkém východě a v Africe.

Ministr Stropnický by měl USA jakožto ministr obrany suverenní země sdělit, že je vyzýváme, aby přestaly podporovat teroristy. Už přes 50 let snad nedělají nic jiného a už nás ten terorismus přestává bavit. Celou dobu ho podporují stále se stejným odůvodněním – protože mají prý s teroristy společného nepřítele. Tehdy to byli Sověti kvůli kterým Al Kaidu Spojené Státy v podstatě vytvořily, jak i potvrdil Andor Šándor, bývalý šéf vojenské zpravodajské služby jako host v ČT.

Zatímco Bashar Asad byl démonizovaný, a přitom vypadá, že by snad nebyl schopen ukrást ani propisku. Každopádně mezi diktátory asi lepší průměr. Výborným krokem, až neuvěřitelným, byl rozhovor ČT s Basharem Asadem. Tak funguje komunikace i cesta k míru.

Syrský režim je přesvědčen, že od začátku krize neexistovala žádná demokratická opozice. Podle Damašku zahraniční síly zneužily nespokojenosti s některými nedostatky v syrské společnosti a začaly podněcovat násilí, vysvětlil Kubal. Změny, které Asad udělal, jim nestačily, tak vytáhly zbraně a nakonec přišla vlna teroristů ze zahraničí, což podle syrské vlády podporoval Západ.

„Jde podle ní o dlouhodobé spiknutí, které se opakuje po desetiletích, kdy se Katar, Saúdská Arábie, Turecko a Západ snaží potrestat Sýrii za to, že zastává nezávislou pozici,“ konstatoval Kubal. Podle něj je klíčové, že se rozhovor vysílal kromě Česka i v syrské televizi. „Prezident si byl velmi dobře vědom toho, že to, co řekne, bude zároveň směřovat k jeho lidem,“ upozornil Kubal.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1628834-zpravodaj-ct-kubal-asad-neodpovida-nalepce-brutalniho-krvaveho-diktatora

Jen si představte, že i kdyby Miloš Zeman byl nějaký krutý diktátor, tak jak by nám asi pomohlo, kdyby tu někdo financoval a vyzbrojoval extrémisty, kteří sekají lidem hlavy, protože jsou úplní šílenci věřící v hodně divnou spravedlnost? Celý ten koncept „umírněné“ opozice by měl konfrontován s realitou, že náboženský fanatik se samopalem a velkým nožem není žádná umírněná opozice.

Islám jako takový není náš nepřítel. Militantní islám je nicméně dnes velmi rozšířené vymývání mozků muslimů, která pochází ze Saudské Arábie. Není zjevně náhoda, že Usama Bin Ladin byl saudský princ, a že Šaría je oficiálním systémem práva v Saudské Arábii. Řešení této situace nebude jednoduché, ale prvním krokem je přestat dělat stále tu samou chybu podporovat extrémisty. V nedávném článku jsem i upozorňoval, že máme i důkazy usvědčující konkrétní banky z financování teroristů. Otázka tedy ani není tolik co dělal ale co přestat dělat. A to je myslím věc zdravého rozumu.

Tady jsou teroristé na jednání v Bílém domu v 80. letech:

Ronald Reagan na jednání se zástupci islámských teroristů v boji proti SSSR, politika, kterou rozjel poradce J. Cartera Zbigniew Brzezinski neboli počátek budoucí Al Kaidy (www.globalresearch.ca)
Ronald Reagan na jednání se zástupci islámských teroristů v boji proti SSSR, politika, kterou rozjel poradce J. Cartera Zbigniew Brzezinski neboli počátek budoucí Al Kaidy (www.globalresearch.ca)

Více v angličtině k podivně protichůdné zahraniční politice USA:

http://www.globalresearch.ca/al-qaeda-friend-or-foe-the-us-cannot-have-it-both-ways/5376508

“Protože samotné Spojené Státy mají dlouhou historii podpory teroristů a užívání taktik terorismu, jejich slogany dnešní války s terorismem dělají ze Spojených států čisté pokrytce v očích zbytku světa. Z jakéhokoliv úhlu pohledu USA delší dobu používaly terorismus. V letech 1978-1979 se Senát snažil prosadit zákony proti mezinárodnímu terorismu – o každé verzi, kterou předložili, zákonodárci tvrdili, že by je USA porušovaly.

William Odon, ředitel rady Národní bezpečnosti USA

 

Jiří Míka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “A je to tu: „náš spojenec Al Kaida je údajně sám rizikem“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*