800.000 uprchlíků se díky Rusku vrací do Sýrie

800.000 uprchlíků se díky Rusku vrací do Sýrie

Novinář Christan Saarländer z rakouského deníku Contra Magazin nazval ruskou vojenskou operaci v Sýrii „požehnáním“ a obvinil německá média za jejich propagandistickou válku proti Rusku.

Německá média publikují jednostranné zprávy o Rusku, šíří propagandu lží o zemi a o jejich aktivitách v Sýrii, napsal novinář.

Některé zdroje nedávno obvinily Rusko z bombardování nemocnice v Sýrii bez jakýchkoli důkazů, napsal autor, a dodal, že západní novináři opravdu dělají jen zřídka živé zprávy z místa, a dospívají k závěrům ze židle svých kanceláří.

AP Photo/ Kerstin Joensson
AP Photo/ Kerstin Joensson

Ve stejné době, Saarländer argumentoval, že stále více a více zveřejněných videí dokumentují úspěšné ruské nálety v Sýrii. Dokonce i američtí generálové chválí ruské ozbrojené síly, jak informovala tisková agentura Press TV v sousedním Íránu.

Americký portál „Veterans Today“ napsal s odvoláním na íránskou agenturu Fars News (FNA), že se očekává, že se více než 800.000 uprchlíků ze Sýrie vrátí do své vlasti, díky ruské vojenské operaci.

Podle nejnovějších údajů, ruské stíhačky zničily 285 cílů teroristických skupin Islámský stát a an-Nusra během posledních tří dnů. Vojenská operace byla zahájena 30.září poté, co syrský prezident Bašár Assad poslal ruským úřadům oficiální žádost.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “800.000 uprchlíků se díky Rusku vrací do Sýrie

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*