74 procent lidí ve střední Evropě odmítají migrační politiku EU

74 procent lidí ve střední Evropě odmítají migrační politiku EU

Drtivá většina Evropanů 11 zemí je proti migrační politice Evropské unie, včetně téměř devíti z deseti Maďarů.  

Průzkum provedl Nézőpont Institute v Rakousku, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Německu, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku a Slovinsku.

Ukázalo se, že 74% respondentů v těchto zemích věří, že migrační politika EU je nebo bude pro kontinent negativní.

Středoevropané byli nejvíce proti, 89 procent Slováků a Maďarů měli na migrační politiku negativní pohled, těsně poté následuje Česká republika s 88 procenty Čechů proti migrační politice EU.Mezitím 63 procent Rakušanů a 58 procent Němců uvedlo, že masové migrace pod dohledem EU je pro blok špatná.

migrace procenta

Navíc, při otázce na to, že Maďarsko odmítlo nucené migrační kvóty v EU, 56 procent lidí v zemích Visegrátské skupiny (Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko) uvedlo, že souhlasí s tím, aby proti nim maďarský premiér bojoval.

Schéma na nucené přemístění migrantů bylo vynuceno prostřednictvím Evropského parlamentu v září roku 2015 bez ohledu na to, zda se dohodly všechny národy a jeho obyvatelé.

Řada zemí střední a východní Evropy tento plán odmítla a zpochybnila jej u soudu – argumentujíc tím, že pro tento návrh nehlasovala a obvinila z migrační krize EU a Německo. EU za to hrozí sankcemi.

Maďarsko také postavilo hraniční plot na jižní hranici, aby zastavilo tok migrantů ze Středního východu a Afriky, kteří projíždějí územím na cestě do severní a střední Evropy.

Od výstavby bariéry Maďarsko údajně snížilo nelegální migraci o více než 99 procent.

Maďarský premiér Viktor Orbán nařídil výstavbu plotu po migrační krizi v roce 2015, kdy byly pozastaveny hraniční kontroly a přišlo více než milión migrantů.

Od té doby evropské síly vyzvedly stovky tisíc ilegálních migrantů ve Středomoří a vedoucí představitelé slíbili, že přivedou více přistěhovalců právními prostředky.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “74 procent lidí ve střední Evropě odmítají migrační politiku EU

  • Merkelová nedá pokoj, dokud EU úplně nerozbije. Každý rozumný člověk by raději z EU odešel, než aby se stal součástí čtvrté říše, o které Merkelová sní.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*