6000 imigrantů během pár dnů. Organizovaná invaze od Libyjských břehů pokračuje …

6000 imigrantů během pár dnů. Organizovaná invaze od Libyjských břehů pokračuje …

ITÁLIE: Jsme svědky nekonečné invaze nelegálních imigrantů. Odplouvají z pláže ze Sabrata v Líbyii. Dováží je k nám cizinci na lodích NNO. Imigranti se rozváží ihned bez karantény po celé Itálii, ta kolabuje. Dorazí i k vám ?

Po tom co jsem napsala o vyložení nelegálních afrických imigrantů ve čvrtek, 16.03.2017 v sicilském přístavu Augusta, které se v médiích ututlalo, poslední žně zamlčet nešlo, protože afrických hostů není “pouze 110” z nichž se pak vyklubalo 333, ale od soboty je to dnes přibližně 6000 nelegálních imigrantů.

 Imigranti nám jedou na pomoc s demografickým problémem Evropy ... (sos mediterraneé)
Imigranti nám jedou na pomoc s demografickým problémem Evropy … (sos mediterraneé)

Nadále monitoruji pohyb plavidel NNO …

V pátek jsem napsala na fb toto pozorování, opatřené “screenshotem” příslušných lodí na serveru marine traffic :

17.03.2017, Německá Sea Watch 2 dorazila dostatečně blízko k Libyjským břehům, v blízkosti se objevilo i plavidlo Aquarius – Lékaři bez hranic a Německá Minden. Plavidlo Golfo Azzurro španělské neziskovky Proactiva Open Arms se z Augusty, kde ve čtvrtek vyložilo imigranty, vrátilo na Maltu. Narozdíl od včerejška vlny jsou poloviční … tedy okolo 1 m vysoké a není příliš silný vítr … to platí i pro neděli … tak se necháme překvapit.

Mimo jiné 17 března 2017 vyložila plachetnice s Tureckou vlajkou 21 imigrantů na pláži ostrůvku Vendichiari u Sicilského pobřeží … pašeráci byli dostihnuti na otevřeném moři.

http://www.ragusanews.com/2017/03/18/cronaca/lascia-migranti-vendicari-rintracciata-barca-mare/76859

 Bilance příjezdů imigrantů za poslední 3 roky ... od ledna do 17 března. (Corriere della sera)
Bilance příjezdů imigrantů za poslední 3 roky … od ledna do 17 března. (Corriere della sera)

Do 17 března je bilance příjezdů taková … oproti minulému roku , kdy invaze dosáhla čísla 181.000 … Dnes jsme překročili 22.000 příjezdů a to ještě není konec března … je to tedy již o min. 40% více, než minulý rok ve stejném období …

Loviště migrantů u Libye ... lodě NNO. (marine traffic)
Loviště migrantů u Libye … lodě NNO. (marine traffic)
V sobotu 18 března jsem pozorovala skupinku výše uvedených lodí opravdu velmi blízko Libyjského pobřeží, prakticky na hranici mezinárodních a Libyjských vod. Nadále jsem později viděla, že jedna z lodí má na vodě taktéž záchranný člun … něco se děje?

 

V neděli se mi mé podezření potvrdilo … rozsáhlá akce byla v plném proudu již od prvních ranních hodin.

Vylodění imigrantů. (MeridioNews)
Vylodění imigrantů. (MeridioNews)

Video:

http://tgs.gds.it/2017/03/20/sbarchi-oltre-3-mila-migranti-giungono-sulle costesiciliane_643402/

Oznámení Life Boat ... (fb)
Oznámení Life Boat … (fb)

Loď Minden neziskovky Life Boat v pondělí hlásí, že ve 23:14 zavolali z koordinačního střediska Mediterranee a tak jeli naložit dalších 300 osob, poblíž byla další obchodní loď Ocean Carrier také se stovkami osob na palubě … a tak dále a tak dále …

 Vykládka z lodě lékařů bez hranic v kooperaci s neyiskovkou Sos Mediterraneé (laSicilia)
Vykládka z lodě lékařů bez hranic v kooperaci s neyiskovkou Sos Mediterraneé (laSicilia)

http://www.lasicilia.it/video/gallery/70467/catania-fiocco-rosa-a-bordo-della-aquarius.html

Dalších 946 migrantů, zachráněných ve vodách u Libyjského pobřeží, dorazilo v úterý, v 8 hodin ráno do přístavu Catania . Přivezla je Aquarius, patřící pod neziskovku Lékaři bez hranic ve spolupráci s Francouzsko – Italsko – Německou neziskovkou Sos Mediterranee.

Video:

http://tgs.gds.it/2017/03/21/sbarchi-giungono-a-catania-958-migranti_643802/

Byli přeloženi u pobřeží Libye ze 7 gumových člunů a dvou dřevěných lodí. Pět s podporou lodi Minden patřící Německé neziskovce Life Boat.

Je to celkem 818 mužů a 128 žen, včetně 11 těhotných, 248 nezletilých, z nichž 214 byli bez doprovodu. Jedna žena v úterý ráno na lodi porodila a tak je zatím konečné číslo 947. Imigranti pocházejí většinou z Bangladéše, Nigérie, Pobřeží slonoviny, Guinea Konakry a dalších zemí v subsaharské Afriky.

http://gds.it/2017/03/20/migranti-riapre-la-rotta-verso-litalia-oltre-3-mila-soccorsi-in-un-giorno-domani-previsti-sbarchi-in-sicilia_643064/

32 letý imigrant z Ghany, Joshua Ashante (nuovosud)
32 letý imigrant z Ghany, Joshua Ashante (nuovosud)

Mezitím co probíhalo vyloďování, tak poblíž ve Vizzini, v centru pro žadatele o azyl a uprchlíky (SPRAR), 32 letý host z Ghany – Joshua Ashante, ohrožoval 2 zaměstnankyně a nutil je , aby mu vydali peníze. Byl zatčen policií a je obviněn z pokusu o vydírání, násilí a za odpor veřejnému činiteli …

http://www.nuovosud.it/53812-cronaca-catania/minaccia-operatrice-sprar-avere-i-soldi-arrestato-vizzini

Nové plavidlo MSF míří k Libyjským břehům. (marine traffic)
Nové plavidlo MSF míří k Libyjským břehům. (marine traffic)

Lékaři bez hranic mají ve svých službách novou loď – La Prudence. Je to obchodní loď a má 75 metrů na délku, běžně pojme 600 lidí na palubě a dalších 400 v případě krajní nutnosti Bude po imigrantech na moři pátrat spolu s lodí Aquarius, kterou řídí Lékaři bez hranic společně s SOS Mediterranée. Tato loď vyplula z Malty směrem do kritické oblasti u Libye v úterý večer, něco málo po 20 hodině.

http://www.ansamed.info/ansamed/it/notizie/rubriche/cronaca/2017/03/21/migranti-seconda-nave-msf-per-soccorso-nel-mar-mediterraneo_32d23dd3-bfd0-4490-881c-b493d367e2d7.html

Přístav Pozzallo na Sicílii. (marine traffic)
Přístav Pozzallo na Sicílii. (marine traffic)

No a v Pozzallo, v blízkosti města Ragusa byla včera vyložena většina ze 369 migrantů, dopravených vojenskou lodí „Echo“ Velké Británie.

Dnes, 22.března 2017 policie zde zatkla 5 pašeráků. Dle prvních výslechů se potvrdila teorie o organizované činnosti pašeráků, jelikož vypluli na moře v různých časech a z různých pláží Libye.

Během dneška je hlášen příjezd do Pozzallo dalších 470 osob na palubě jedné obchodní lodi Ocean Carrier, která byla na cestě z Libyjského přístavu Misurata …

http://tgs.gds.it/2017/03/22/immortalati-in-posizione-di-comando-arrestati-5-presunti-scafisti_644238/

Přístav Messina v horní části Sicílie. (marine traffic)
Přístav Messina v horní části Sicílie. (marine traffic)

Nadále dnes doplulo na nábřeží Marconi v přístavu města Messina 636 migrantů. Přivezla je španělská vojenská loď F86. V přístavu na ně čekali zaměstnanci prefektury, policie, zdravotníci, Caritas a další neziskovky.

http://messina.gds.it/2017/03/22/sbarco-a-messina-arrivano-636-migranti-ci-sono-anche-donne-incinte-e-minori_644099/

 Siem Pilot od Frontexu veze skoro 1000 imigrantů na Sardínii (marine traffic)
Siem Pilot od Frontexu veze skoro 1000 imigrantů na Sardínii (marine traffic)

Očekává se, že zítra ráno dorazí do Cagliari na Sardinii , Norská loď Siem Pilot (Frontex) na jejíž palubě je 900 zachráněných migrantů a to v různých časových intervalech během 24 hodin před Libyjskými břehy (dokonce i podle předběžných informací jedno tělo mrtvého muže).

Lovecká oblast neziskovek ... (marine traffic)
Lovecká oblast neziskovek … (marine traffic)

Lovecká zóna neziskovek před Libyjskou pláží: 22.03.2017 v 18:30 hod.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*