5 miliónů Venezuelanů podepsalo petici proti americké agresi a vměšování

5 miliónů Venezuelanů podepsalo petici proti americké agresi a vměšování

Odmítnutí toho, co Venezuelané vidí jako vměšování do vnitřních záležitostí země, podepsalo pět miliónů lidí po celé zemi v petici ve které žádají, aby americký prezident zrušil jeho výkonný rozkaz, ve kterém deklaruje, že Caracas je mimořádnou bezpečnostní hrozbou.

Shromáždili jsme více než 5 miliónů podpisů a chceme vyzvat venezuelský lid jít ještě dál, a dosáhnout 10 miliónů podpisů,“ uvedl Jorge Rodriguez, starosta Caracasu a koordinátor iniciativy.

Reuters/Miraflores Palace
Reuters/Miraflores Palace

Během posledního týdne, vládní úřady a budovy otevřely své dveře a snažily se shromáždit až 10 miliónů podpisů proti politice Washingtonu vůči zemi Latinské Ameriky.

Našim záměrem je poskytnout shromážděné podpisy prezidentovi Spojených států Baracku Obamovi, jako jasný důkaz toho, že lidé Venezuely odmítají surový zásah do našich vnitřních záležitostí,“ dodal Rodriguez.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro, který si stanovil za cíl získat alespoň 10 miliónů podpisů – asi třetina z celkového počtu obyvatel země- před americkým summitem konajícím se od 10 do11 dubna, a také vyzval občany, aby pokračovali ve své podpoře.

Pojďme pokračovat v podpoře naši vlasti. Podpisy jsou shromažďovány na veřejných prostranstvích. Dosáhli jsme 5 miliónů podpisů a dosáhneme jich 10 miliónů,“ napsal Maduro na svém Twitteru.

Začátkem tohoto měsíce, Obamův výkonný rozkaz uvalil další sankce proti Venezuele a prohlásil zemi za „neobvyklou a mimořádnou hrozbu pro národní bezpečnost.“ Sankce se také zaměřily na sedm osob, které Washington obvinil z údajného porušování lidských práv a „korupce ve státní správě.“

V reakci na tato opatření, venezuelští zákonodárci udělili Madurovi právo vládnout dekretem až do konce roku, bráníc celistvost a suverenitu země proti „imperialistickým hrozbám“ ze strany vlády USA.

Madurova křížová výprava proti vměšování USA do záležitostí jeho země získala širokou podporu napříč Latinskou Amerikou. Prezident Ekvádoru Rafael Correa se ke kampani zahájené venezuelskou vládou připojil svým podpisem, prohlašujíc, že „Venezuela není žádnou hrozbou.“

 

RT/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*