4 sestřely, ale jen 2 propagandisticky vhodné. Plus „důkazy“ o Idlibu

4 sestřely, ale jen 2 propagandisticky vhodné. Plus „důkazy“ o Idlibu

Zpaměti jsem vylovil 4 sestřely civilních letadel, ale pouze u dvou z nich nastala propagandistická hysterie. Byl to především let KAL007, který se o 500km odchýlil od trasy a byl sovětskou protivzdušnou obranou sestřelen.

Celosvětová hysterie, která se po tom rozpoutala byla opravdu grandiózní. SSSR byl postaven na hanbu, aniž by se kdo ptal, jak a proč se stalo, že se letadlo tak odchýlilo od trasy. Při této „chybě“ by se zcela určitě netrefilo ani do Československa a mělo by problém vůbec trefit Německo.

Natožpak nějaké konkrétní letiště, že? Charles Lindbergh se v květnu 1927, bez jakýchkoli moderních navigačních přístrojů trefil z Rooseveltova letiště do Paříže, zatímco o 55 let později, po obrovském pokroku navigační techniky „vyrobil“ KAL007 chybu 500km.

O pět let později, 3.7.1988 sestřelil americký křižník Vincennes let Iran Air 655 a byl klid. Ani komunistická propaganda nijak zvlášť nevřeštěla. Komunisté asi celkem chápali, že chybička se může vloudit a tak byl klid, stejně, jako v roce 2001, kdy Ukrajina omylem sestřelila civilní TU-154.

Jekot, rykot, nesmírné naříkání a kvílení se ale rozlehlo, když protivzdušná obrana východoukrajinských separatistů sestřelila 17.7.2014 let MH17. Malajsijských aerolinií. Každý obviňoval toho, kdo zmáčkl kohoutek a nikdo toho, kdo dopustil, aby tam to letadlo letělo.

Prostě a jednoduše, politický účel a cíl zcela zastínil fakta a poslal objektivitu na odpočinek. A přesně toto se mi dnes zdá, že se děje ohledně syrského Idlibu a já, čím dále tím více nabývám dojmu, že jde o habaďůru, podvod a manipulaci.

Samozřejmě, ten kdo prohrává a hrozí mu krutá porážka, dělá i zoufalé věci. Prohlédnete li si tyto obrázky: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-39495413 tak vás pojme hrůza. Ano, vypadá to děsně, lidé mají nasazené kyslíkové masky…

… a někteří leží na zemi, jakoby byli mrtví. Působivé. Ale, je to také pravdivé? Máme nyní, skoro po týdnu od těch událostí, nějaký objektivní důkaz? Nějakou objektivní zprávu nějakého nezávislého, odborného, mezinárodního vyšetřovatele, který by napsal…

…Ve dnech těch a těch navštívil jsem syrské město Idlib a podrobil inspekci tolik a tolik mrtvých těl a zjistil jsem, nade vší pochybnost, jakým způsobem tito lidé zemřeli.

Já chápu, že těla se těch končinách rychle rozkládají. Chápu také, že již bylo nutné je pohřbít. Ale myslím si, že jeden týden nemůže na rozkládající se tělo zapůsobit tak, aby nebylo možné, pitvou či jinak, stanovit příčinu smrti.

A pokud takovou zprávu, podepsanou někým zodpovědným, neuvidím, tak si budu myslet, že jde o podařenou inscenaci a nic jiného. A ani myšlenka, že s tím pomáhala nějaká tajná služba, která si nepřeje Asadovo vítězství, mi nebude cizí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*