20 bojových náletů zasáhlo 8 cílů Islámského státu, zprávy o civilních obětech jsou lež

20 bojových náletů zasáhlo 8 cílů Islámského státu, zprávy o civilních obětech jsou lež

Rusko zasáhlo osm cílů Islámského státu v Sýrii, uvedlo ruské ministerstvo obrany a dodalo, že se v průběhu operace vyhnulo civilní infrastruktuře.

„Ruské letecké síly provedly v Sýrii přesné údery na osm cílů teroristické organizace Islámský stát. Celkem bylo uskutečněno 20 náletů,“ uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

„Při úderech byly zasaženy sklady se zbraněmi a palivem a vojenská zařízení. Koordinační centra Islámského státu na horách byly zcela zničeny,“ dodal.

Konašenkov také uvedl, že všechny lety byly provedeny po leteckém sledování a pečlivém ověření údajů poskytnutých syrskou armádou. Mluvčí zdůraznil, že ruské stíhačky nezasáhly jakoukoliv infrastrukturu a těmto územím se vyhnuly.

Ilustrační obrázek Foto: Dmitry Zherdin, Wikimedia Commons.
Ilustrační obrázek Foto: Dmitry Zherdin, Wikimedia Commons.

„Ruské stíhačky nepoužily zbraně na civilní infrastrukturu ani v jejím okolí,“ dodal.

Ruská armáda již dříve oznámila zahájení leteckých úderů v Sýrii s cílem pomoci syrské vládě v boji proti teroristickým silám. Syrská státní televize jmenovala alespoň sedm oblastí, na něž se zaměřují letecké údery.

Jsou v nich zahrnuté oblasti v okolí měst Homs a Hamá, které od sebe leží ve vzdálenosti 44 kilometrů, podle různých zpráv z médií.

Prohlášení ministerstva obrany vyvrátilo dřívější zprávy o údajných civilních obětech v důsledku ruských leteckých úderů.

Tisková agentura Reuters oznámila, že Rusko cílilo v provincii Homs na opoziční povstalecké skupiny místo cílů Islámského státu. Agentura citovala šéfa syrské opozice Khaled Khoja, který uvedl, že obětí bombardování bylo 36 civilistů.

„Rusko nehodlá bojovat proti Islámskému státu, ale k prodloužení životnosti syrského prezidenta Bašára Asada,“ uvedl Khoja.

Podobné zprávy zveřejnily BBC, Fox News, Al-Džazíra a mnoho dalších zpravodajských kanálů.

Nicméně, americký ministr obrany Ashton Carter uvedl, že Pentagon nemůže potvrdit tato tvrzení, ačkoli NATO prohlásilo, že je těmito zprávami velmi znepokojeno.

Moskva tyto zprávy tvrdě kritizovala, a označila je za pouhou informační válku.

„Rusko ještě ani nezačalo operovat proti Islámskému státu, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ještě ani nevyslovil svá první slova v Radě bezpečnosti OSN a již se v médiích objevily četné zprávy, že v Sýrii umírají civilisté v důsledku ruských operací a že jsou tyto operace zaměřené na demokratické síly v zemi,“ řekla Maria Zakharova, mluvčí ministerstva zahraničí médiím.

„Je to všechno jen informační útok, informační válka, o které jsme již mnohokrát slyšeli,“ dodala.

Zakharova také uvedla, že byla ohromena rozsahem a rychlostí, co nazvala „informační injekce“ na sociálních sítích, kde se objevily i fotky údajných obětí ihned poté, co začala ruská operace v Sýrii.

„Co mohu na to říci? Všichni dobře víme, jak jsou tyto obrázky vyrobeny,“ uvedla a vzpomněla si na hollywoodský film „Vrtěti psem „, který popisoval jak americká média informovala o falešné válce v Albánii.

Mluvčí vyzvala média, včetně západních poboček, „aby se obrátily na nejvyšší úředníky tiskové služby ministerstva obrany, kde získají všechny potřebné informace o operaci v Sýrii.

 

 

InfoWars/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “20 bojových náletů zasáhlo 8 cílů Islámského státu, zprávy o civilních obětech jsou lež

  • Já nevím, přeju Rusům aby to zvládli, taky dobrý pro nás, že? Jen si nedovedu představit, co bude dělat Dvořák, Tvarůžková, Kroužková, Borek, Drahoňovský a jim další podobní blbové, budou chodit kanálama? Co bude dělat ten praúd Dienstbier, Švarcemberk, Kalousek – to jsou hlavní mluvčí ČT. No a o geniálním mozkovém trustu jako jsou Romancov, Fištejn, Štětina – ani nemluvím

  • USA neměly zájem likvidovat teroristy, kteří škodili Asadovi. Místo toho je vyzbrojovaly a zásobovaly materiálem. Prý omylem. Omylem také někdo vybombardoval svatební hostinu. O tom se moc nepíše. Rusko provádí smysluplné akce a to se Američanům líbit nebude.

  • Jo máte to blbé, kašpárkovská média jako Fox News, BBC jsou každému už jen k smíchu. Tak dlouho se hrají divadélka. . až se ucho utrhne.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*