10 pravd o skutečných Iluminátech

10 pravd o skutečných Iluminátech

Jaké jsou základní teorie o zřízení a tajemství této organizace, jež vévodila Evropě v 18. století a rozšířila se i do USA?

Účelem založení organizace Iluminátů bylo zjistit a sloužit skutečnému poznání, které mělo být skryto před obyčejnými lidmi. Nechtěli dobýt svět, alespoň podle toho, co tvrdili.

10. Organizace byla založena v Bavorsku v roce 1776

iluminati 1

Nejznámější a zároveň nejtajemnější organizace, byla založena v Bavorsku v roce 1776 Adamem Weishauptem za účelem objevení všech tajemství světa. Členové bratrstva byli proti pověrám, kterým v této době ostatní lidé věřili. Organizace byla také silně proti autoritám.

9. Organizace měla původně 5 členů. Ti byli jmenováni jako Perfectibilists

Perfectibilists

Prvních členů bratrstva bylo jen pět, a to navzdory skutečnosti, že měli silný zednářský základ. Členové se rozhodli pojmenovat svůj tým jako Perfectibilists, nicméně, název Ilumináti se zdál být pro jejich účel lepší.

8. Ilumináti měli tři přední členy

iluminati 5

Zpočátku měli Ilumináti tři vůdce, kterými byli: Adam Weishaupt, 20letý lékař a 24letý profesor. Poslední dva členové byli nazýváni „bratři Spartakovi“ podle mýtského bojovníka.

7. Organizace se rozšířila po celé Evropě

iluminati 6

Organizace se stala brzy velice slavná a získala členy z celé Evropy. Během své oficiální 10-leté existence, bylo členů organizace již 2000, z nichž většina přišla z vyšších tříd.

6. Členové organizace byli většinou intelektuálové

iluminati 7

Většina členů bratrstva byli intelektuálové, kteří přišli z vyšších tříd. Mezi nejznámější členy patřil princ Salcburku a Gottfried van Servieten, aristokrat, kterému sloužil Mozart a Joseph Haydn.

5. Organizace byla údajně rozpuštěna v roce 1783

iluminati 8

Nový zákon vydaný v roce 1783 zakázal existenci všech tajných bratrstev a organizace v Bavorsku musela být rozpuštěna. Adam Weishaupt poté opustil zemi.

4. Jejich symbolem byla sova bohyně Athény

iluminati 9

Původním symbolem organizace, která byla zastáncem pravého poznání, byla sova řecké bohyně Athény- ne oko v zednářské pyramidě. Organizace si jako znamení vybrala sovu, jelikož sova symbolizuje moudrost, ale také schopnosti vidět ve tmě.

3. Organizace byla obviněna z rozpoutání francouzské revoluce

francouska revoluce

V roce 1797 a 1798 byly publikovány dvě knihy, které odhalily, že organizace iluminátů nebyla rozpuštěna a pokračovala tajně ve své činnosti. Kromě toho, knihy přinesly důkazy, že organizace Iluminátů byla odpovědna za rozpoutání Velké francouzské revoluce.

2. Během 19. století se jejich teorie rozšířila také po Spojených státech

iluminati 10

Během 19. století, se staly konspirační teorie o organizaci Iluminátů dobře známé po celých Spojených státech. Zatímco organizace získala více a více členů z USA, mnoho náboženských organizací proti Iluminátům bojovalo.

1. V dnešní době, mnoho organizací tvrdí, že jsou pokračováním původní organizace Iluminátů

iluminati 11

Existuje mnoho současných organizací, které tvrdí, že jsou novými Ilumináty. Nicméně to nebylo prokázáno. Ve stejné době se přidává k těmto organizacím mnoho členů.

 

CE/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*