Zvýší Rusko svou vojenskou přítomnost v Sýrii?

Zvýší Rusko svou vojenskou přítomnost v Sýrii?

1. srpna byl v Sýrii sestřelen ruský vojenský vrtulník Mi-8, uvedli úředníci ministerstva obrany Ruské federace. Vrtulník se vracel na svou základnu po poskytování humanitární pomoci v Aleppu, kde minulý týden Rusko zahájilo humanitární operace. Na palubě vrtulníku byli tři členové posádky a dva důstojníci ruského Střediska pro smíření. Všichni na palubě zahynuli.

Tato ztráta nebyla první, od zapojení Ruska do syrského konfliktu. Kromě sestřelení Su-24 došlo k několika dalším incidentům. Dne 12. dubna se zřítil letoun Mi-28N nedaleko města Homs. Dva členové posádky zahynuli. Dne 19. června se zřítil stíhací letoun MiG-21 syrských vzdušných sil na západě Sýrie v blízkosti provincie Hama. Všichni členové posádky zahynuli.

Semjon Bagdasarov, expert na středoasijské a blízkovýchodní problémy z Centra analytických studií řekl deníku Pravda, jaké by měly být vyvozeny závěry a jak by Rusko mělo skoncovat s teroristy v Sýrii.

„Čím delší je naše vojenská přítomnost v Sýrii (letectvo, dělostřelectvo či speciální síly), tím lépe. Je však třeba skoncovat s touto válkou. Ta se dá buď vyhrát, nebo, nedej Bože, jak tvrdí oni. Pouhé útoky budou mít nízkou účinnost, protože bojovníci již vytvořili opevnění: vykopané v zemi, a tak dále.“

Takže je velmi důležité, nejen provádět údery, ale aby území nebylo obsazené naší koalicí. Za prvé, všechny průchody na hranicích Sýrie a Turecka by měly být uzavřeny, jedná se o Jarabulus a Azaza.

Náš generální štáb již uvedl, že několik tisíc bojovníků s vybavením a municí již bylo přesunuto u území Turecka do Aleppa a Idlibu během takzvaného příměří. Takže teď nestačí jen provádět letecké údery,“ domnívá se Bagdasarov.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)       
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*