Zraněný bojovník ISIS odcestoval zpět do Švédska za lékařskou péčí, než se vrátil do Sýrie, aby pokračoval v boji

Zraněný bojovník ISIS odcestoval zpět do Švédska za lékařskou péčí, než se vrátil do Sýrie, aby pokračoval v boji

Švédská vláda umožnila bojovníkovi Islámského státu vrátit se do země, aby mu bylo státem poskytnuto lékařské ošetření kvůli zranění, které utrpěl v Sýrii. Poté mu bylo dovoleno vrátit se do Sýrie, aby pokračoval v boji za teroristickou organizaci ISIS.Khaled Shahadeh, bývalý obyvatel Gothenburgu a terorista ISIS, se údajně chlubil lékařským ošetřením od švédského státu poté, co byl v roce 2014 těžce zraněn při střetu se syrskou armádou.

Z vězení na území ovládaném Kurdy, 29letý Shahadeh řekl personálu kurdského zpravodajského portálu ReProduction: „Opravili mé nervy. Uzdravil jsem se. Oženil se a vrátil se za svou ženou,“ píše deník Expressen.

Během rozhovoru, Shahadeh dále uvedl, že když se vrátil „domů“, byl na letišti přivítán zaměstnanci švédské bezpečnostní policie SÄPO.

„Trochu se obávali, proč jsem se vrátil do Švédska,“ pokračoval Shahadeh

„Okamžitě začali klást otázky, proč jsem se vrátil a co budu ve Švédsku dělat. Od začátku mi dali jasně najevo, že jsem neudělal nic, co by porušovalo zákon. Říkali, že neexistuje žádný zákon, který by ukládal, že se nesmím připojit k al-Dawla nebo k džihádu,“ prohlásil Sahadeh.

V roce 2015 se Shahadeh vrátil k Islámskému státu v Sýrii. Přiznal se, že byl svědkem hromadných poprav vězňů.

„Někteří vězni byli popraveni, jiným byly odříznuté hlavy. Je to to nejhorší, co jsem kdy viděl na vlastní oči, “řekl.

Shahadeh bojoval spolu s teroristy ISIS až do závěrečné bitvy v Baghouzu na jaře roku 2019, kdy uprchl, a skončil v rukou Kurdů.

Opět platí, že se mohl spolehnout na naprostou hloupost a neschopnost švédského státu, který mu umožnil návrat do země.

„Chci požádat o odpuštění od všech lidí, nejen od mojí rodiny. Pokud nám chce Švédsko pomoci, ať nám pomůže. Budeme vděční, pokud nám Švédsko odtud pomůže,“ uzavřel Shahadeh.

Jen pro doplnění, Švédsko má nejvyšší procento džihádistů na hlavu v Evropě, kteří cestovali na Blízký východ a připojili se k teroristickým organizacím.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*