Zrádce Guaido oficiálně prosí o americkou vojenskou invazi do Venezuely

Zrádce Guaido oficiálně prosí o americkou vojenskou invazi do Venezuely

Carlos Vecchio, zástupce venezuelského opozičního vůdce Juana Guidoa oznámil, že oficiálně požádal o podporu americké jižní velitelství, aby se posílilo strategické a operační plánování.

„Píšu na pokyn dočasného prezidenta Venezuely Juana Guaidoa. Jsme vděčni Spojeným státům za jejich přátelství, odhodlání a připravenost podpořit naše pokračující úsilí upřednostnit Venezuelany a těšíme se na plodné plánování a koordinaci. S úctou žádám o schůzku v jižním velitelství Spojených států s příslušnými členy Guaidovy administrativy,“ řekl Carlos Vecchio jménem Juana Guaidoa.Vecchio také publikoval svůj dopis šéfovi amerického jižního velení, admirálovi Craigu Falleovi, kde píše, že prozatímní vláda děkuje a přijímá podporu USA a potvrzuje naši ochotu začít rozhovory o spolupráci, která byla nabídnuta jeho velením.

Vecchio navíc vyzval k setkání mezi americkým jižním velením a příslušnými členy prozatímní vlády samozvaného prezidenta Guaidoa.

Dopis byl zaslán 11. května. Ve stejný den, Guaido uvedl, že instruoval „našeho zástupce Carlose Vecchia setkat se s jižním velením, aby navázali přímé vztahy k dosažení spolupráce“.

„Instruovali jsme našeho zástupce Carlose Vecchia setkat se s jižním velením, aby navázali přímé vztahy k dosažení spolupráce,“ řekl Guaido.

Venezuela se potýká s vážnou politickou krizí, přičemž opoziční vůdce Juan Guaido se dne 23. ledna prohlásil za dočasného prezidenta země.

USA a několik zemí v Evropě a Latinské Americe, včetně Brazílie, uznaly Guaidó za prozatímního prezidenta země.

Rusko, Čína, Kuba, Bolívie, Nikaragua, Turecko, Mexiko, Írán a mnoho dalších zemí vyjádřily podporu Madurovi jako legitimnímu prezidentovi a požadovaly, aby ostatní země respektovaly zásadu nezasahování do venezuelských vnitřních záležitostí.

Bolívarské obranné síly však slíbily svou loajalitu Madurovi a jsou plně připraveny bránit zemi před americkou vojenskou invazí.

 

Maduro navštívil bolivarské kadety, kteří deklarují svou loajalitu k vlasti:

Venezuelská armáda prohlašuje loajalitu vlasti a Madurovi:
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*