Zprávy o spoustě zabitých Rusů v Sýrii jsou desinformací ze strany protivládních sil

Zprávy o spoustě zabitých Rusů v Sýrii jsou desinformací ze strany protivládních sil

Zprávy v médiích o údajných „desítkách“ nebo „stovkách“ zabitých ruských vojáků v Sýrii jsou „klasickou desinformací“, která byla vypuštěna protivládními militanty, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.     

Na začátku tohoto týdne média informovala, že nedávné americké letecké údery v Sýrii měly na svědomí zabití ruských vojáků, přičemž počty obětí se pohybovaly od desítek po stovky.

Tyto zprávy pocházejí od protivládních militantů v Sýrii, kteří je šíří společně se zfalšovanými fotografiemi, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova na své týdenní tiskové konferenci.

„Zprávy o úmrtí desítek nebo stovek Rusů jsou klasickou desinformací,“ uvedla Zacharová. „Předběžné údaje ukazují, že ozbrojená konfrontace, jejíž důvody se nyní vyšetřují, by mohla mít za následek úmrtí pěti osob, pravděpodobně ruských občanů,“ uvedla mluvčí a dodala, že je třeba ještě prověřit jejich občanství.Zacharová dodala, že ti, kteří byli zabiti při leteckém úderu, nesloužili v ruských ozbrojených silách a poukázala na to, že v Sýrii bojuje velké množství cizinců.

„Jak víte, lidé, kteří jdou do konfliktní zóny, neregistrují oficiálně svůj odjezd. Do bojových zón se dostanou různými způsoby, včetně těch nelegálních. Je extrémně obtížné je všechny sledovat a zjistit, kdo co dělá a za jakých podmínek.“

Dne 7. února americká armáda uvedla, že zabila více než 100 syrských militantů napojených na vládu prezidenta Bašára Asada. Stalo se to poté, co asi 500 bojovníků zaútočilo na „dobře zavedené velitelství Syrských demokratických sil“ v provincii Dajr az-Zaur v tom, co Pentagon nazval „nevyprovokovaným útokem“.

Ruské ministerstvo obrany později uvedlo, že při leteckém útoku bylo zraněno 25 bojovníků syrské milice. Ministerstvo dodalo, že milice se dostala pod útok během průzkumné operace, která nebyla koordinována s ruskou stranou. Podle ministerstva v oblasti nebyl žádný ruský voják.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*