ZPRÁVY O OKD

ZPRÁVY O OKD

Opět se strašně řeší privatizace OKD, která momentálně dluží miliony na zdravotním i sociálním pojištění a opět není na výplaty pro horníky, kteří dřou jak černí a nadřízení s nimi jednají jako s nesvéprávnými dementy, a vůbec nevědí, zda za svou práci dostanou peníze (ale na odchodné manažerům se i přes insolvenci milionky našly – asi NWR rozbilo prasátko). Nakonec se peníze našly.  Že by z toho rozbitého prasátka? Nebo další půjčka?

Telička se se svatozáří nad svou Europleší zříká zodpovědnosti za to, že dostával milionové odměny od NWR, ta mu, jako výkonnému neexutivnímu manažerovi firmy NWR vyplatila v letech 2010 až 2014 na mzdách 430 tisíc eur. „Výše odměn odpovídá náročnosti a odpovědnosti vedoucích pozic a zajišťuje udržení kvalitních manažerů,“ řekl k výši odměn mluvčí NWR Radek Němeček. http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/sefove-ztratove-nwr-dostali-premie-miliony-si-vydelal-i-telicka-1173806 – tak kvalitních manažerů, kteří vytunelovali celé OKD.

Udržení kvalitních horníků v tomto případě důležité není, ale jak už jsem jednou psala, aby si tito řídící nenažranci mohli podělit miliónky z dřiny horníků, tak jim nejdříve – prý z důvodů krize – museli snížit výplaty  – http://svobodnenoviny.eu/predsmrtna-krec-okd/  a když jim ani toto nestačilo, na výplatu svých miliónových odměn – zřejmě za skvělou manažerskou práci – si vzali od banky nehorázně vysokou půjčku, i když už věděli, že je OKD v krachu a nebude moci za skvělé vedení odborníků NWR tuto blamáž platit.

Sobotka má plná kaťata, proto horníkům slibuje hory doly z peněz daňových poplatníků. Nedivím se, že toho mají lidé plné zuby. Říkají – ať to zaplatí Bakala. Mají pravdu. Já dodávám – Špidla, Sobotka, Dlouhý a Bakala. Za jejich vlády se dostal k uhlobaronství nejdříve Koláček a pak – s pomocí Havla a spícího knížete – Bakala. Taky Kalousek si Bakalu oblíbil, když mu z daní daňových poplatníků dal v roce 2009 miliónky na rekultivaci OKD, kde po nich nebylo už nikdy ani slechu, ani vidu, vše skončilo u Bakaly. Ten pak štědře uplatil po volbách vybrané politické strany http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/bakala-daroval-pred-volbami-ods-top-09-a-vv-28-5-milionu-korun, takže ucpal hubu již objevujícím se křiklounům. Bývalá vláda Topolánka s gulama a Nečase (tedy, pokud za něj zrovna nevládla jeho madame de Pompadour), dělala vše pro to, aby se sviňárny – pardon – privatizace – z Havlovy a Klausovy dílny zlegalizovaly a mezi lidmi pozapomněly, vytvářela, spolu s lobbisty Dalíkem, Janouškem a Rittigem úrodná pole pro další a další křiváky – pardon – budoucí velkopodnikatele a křivárny z dílen naších politiků – Promopro, padáky, pandury – že, paní ministrová, co jste se rdělými lícemi pěla píseň o radaru amíkům.

parkanova

Sci-fi, ale sluší jí to v pruhovaném, že jo? Na Mírově je místa dost i pro Topolánka, Nagyovou, Sobotku, Špidlíka, Vondru, Bakalu i jiné hříšníky.

hornici 5

Na více než 26 300 korun stoupla v prvním čtvrtletí průměrná mzda, odhadují analytici – psaly dne 2. 6. 2016 Hospodářské noviny. Ti, kdo řvou, jak jsou horníci nenažraní, jak si vydělávají přes třicet tisíc, by si měli dát jednu zleva, jednu zprava a skočit do zdi. Horník v přípravách si vydělá maximálně do 28 tisíc hrubého, tj. kolem 23 tisíc čistého. Horník rubáňový si vydělá 33 tisíc hrubého, tj. 27 tisíc čistého – takže o kolik že to vydělají více, než je průměrná mzda? A to zrovna je horník v tom nejhorším možném pracovním prostředí – teda kromě hutníků a slévačů a – s prominutím – hovnocucářů. No, ale ani ti nedosáhnou na průměrný plat, ale nebýt jich, byli bychom všichni ve sračkách!

hornik 6

Takže ti, co dělají v kanceláři, nebo učí jako u nás na základní škole, kde už je prázdninový režim od začátku května nebo teprve na něco studují, či jsou těsně po škole nebo dělají v realitkách, oblečení do slušivých obleků a prdel si vozící ve fáru z leasingu nebo od papínka – ti jaksi nemají právo moralizovat a dělat z těžce pracujícího horníka vyžírku. Ať se podívají na vyžírky ze senátu, na tmavě nepřizpůsobivé – sociálně potřebné (komu?), ať se podívají na migráčky – tím myslím novodobé migráčky, kteří odmítají bydlet v kravíně, ať se podívají kolem sebe, kolik mladých flákačů je mezi námi, vychovaných v prostředí demokracie, v bludné představě, že je budou nejen rodiče, ale i já, vy všichni – živit z našich daní…

trutnoviny

https://trutnovinky.cz/zpravy/ekonomika/2014/listopad/mladym-lidem-se-nechce-pracovat-tvrdi-reditel-uradu-prace/

A takoví horníky opravdu neurazí, ti se jen na onoho breptu s úsměškem kouknou, „co ty víš, cucáku, až budeš makat jako já, tak budeš vědět své“…

A mimochodem, uvedu příklad: synovec mé sousedky má 25 let, je vyučený pekař – podle svého přání, rodiče ho od toho odrazovali, že se dobře učí, tak ať zkusí něco jiného. Neposlechl, dodělal školu s vyznamenáním a … konec. Nebude přeci dělat debila za 20 tisíc. Tak ho táta protlačil na šachtu – ale on přeci za 25 tisíc nebude dřít jak debil. Vydrželi to tam s ním dva týdny a ze šachty ho propustili, protože párkrát nepřišel do práce, nechtělo se mu vstávat a dřít. Už 6 let bere sociálku, vstává si, kdy chce, dostane od rodičů výživné, které jim určil soud…

A staří, upracovaní chlapi půjdou na rekvalifikace, a mladí? Ti budou říkat – staří nám berou práci, my bychom pracovali.

Havířina je pro chlapy, to už jsem psala. Kdo nevěří, ať tam běží…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “ZPRÁVY O OKD

  • Babiš dnes 7. 6. přijel do Karviné. Pytlík se do něj pustil, že vláda MUSÍ OKD pomoci, mimochodem, tohle horníci opravdu neříkají, je to pouze Pytlíkovo pytlíkování, protože vždy myslel pouze na svůj zadek a svůj prospěch a mezi horníky je brán jako prospěchář a Bakalův análolízal. Horníkům jen škodí. Babiš na jeho (brouka Pytlíka) urážky řekl dobře: „„Škoda, že pan Pytlík nebyl aktivní, když Bakala tuneloval OKD a připravil horníky o byty,“ dodal šéf státní kasy.“ A já dodám, kde Pytlík byl, když bral setsakramentsky vysoké odměny od Bakaly? A tak to je.
    https://www.novinky.cz/domaci/405821-zid-a-skrblik-schytal-babis-od-sefa-hornickych-odboraru-kvuli-okd.html

  • Omlouvám se za chybu, „A takoví horníky opravdu neurazí…“ mělo to být Takoví lidé horníky…
    paja

  • Bakala se Sobotkou a Babišem vymysleli, jak přes OKD vytáhnout další státní peníze. Dokonce vypustili „kouřovou clonu“ v podobě zamítnutí protikuřáckého zákona. Média se věnují tomu, zda se koalice udrží, či ne a oni mohou páchat svou činnost dál.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*