Žoldáci „podporovaní CIA“ údajně rozšířili HIV v Africe, tvrdí jejich bývalý člen

Žoldáci „podporovaní CIA“ údajně rozšířili HIV v Africe, tvrdí jejich bývalý člen

Dokument Sundance, údajně o letecké havárii z roku 1961, která zabila generálního tajemníka OSN Daga Hammarskjolda obsahuje šokující tvrzení o spiknutí kvůli šíření virusu HIV mezi černou populací jižní Afriky.

Dokument s názvem „Cold Case Hammarskjold“ režíroval kontroverzní dánský novinář, filmař a provokatér Mads Brügger a byl poprvé představen na festivalu Sundance Film Festival.

Tobias Røder created this great poster for the film!

Zveřejnil(a) Cold Case Hammarskjöld dne Úterý 8. ledna 2019

 

Dokument se podrobně zabývá vyšetřováním z velké části nevyřešené smrti švédského diplomata a bývalého generálního tajemníka OSN Daga Hammarskjolda, jehož letadlo DC-6 se zřítilo u Severní Rhodesie (moderní Zambie). Počáteční vyšetřování identifikovalo příčinu jako chybu pilota nebo mechanickou závadu, ačkoli po jeho pádu přetrvávaly pochybnosti o skutečné příčině.V průběhu nového dokumentu Brügger a jeho tým vyšetřují bílou milici, Jihoafrický institut pro námořní výzkum (SAIMR). Podle dokumentu, filmaři odhalili, že skupina operovala s podporou CIA a britské zpravodajské služby a zorganizovala leteckou havárii z roku 1961, která Hammarskjolda zabila. Filmaři nakonec narazí na muže Alexandra Jonese, který je údajně bývalým členem skupiny.

Jones, který nemá nic společného s Alexem Jonesem z InfoWars, tvrdí, že žoldáci kromě atentátu na Hammarskjolda používali falešné očkování k šíření HIV s cílem odstranit černou populaci z Jihoafrické republiky.

„Byli jsme ve válce,“ říká Jones, jehož citoval deník The New York Times. „Černí lidé v Jižní Africe byli nepřáteli.“

Nicméně, lékaři a odborníci už tvrzení Jonese odmítli jako lékařsky pochybné a extrémně nevědecké.

„Pravděpodobnost, že by byli schopni to provést, je téměř nulová,“ uvedl Dr. Salim S Abdool Karim, ředitel Caprisa, výzkumného centra pro AIDS v Jižní Africe a odkázal se na obrovské zdroje, které by byly zapotřebí k takovému pokusu o genocidu.

Bez ohledu na technologická omezení v devadesátých letech, včetně zařízení konkurujících Centru pro kontrolu a prevenci nemocí v USA, navíc milióny dolarů potřebných pro financování, je HIV mimořádně obtížné izolovat, přepravovat a pěstovat v laboratorním prostředí, natož jej distribuovat v tajné operaci, uvedl Dr. Abdool.

Jones však tvrdí, že v devadesátých letech navštívil výzkumné zařízení, které bylo používáno pro tyto „zlověstné experimenty“ a že je přesvědčen, že jeho záměrem bylo eliminovat „černochy“.

Mnoho lidí filmové tvůrce kritizovalo za to, že pomohli zasít nedůvěru ve zdravotnická zařízení v zemi, která má jednu z nevyšších počtů nakažení HIV na světě, zatímco oživují nebezpečné konspirační teorie, které přetrvávají už od studené války.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*