Zneužívání poslaneckých náhrad po Česku

Zneužívání poslaneckých náhrad po Česku

V Anglii se objevila první vlaštovka. Labourista Peter Skinner, zneužíváním poslaneckých náhrad, OKRADL občany Spojeného království o 100 tisíc liber (bezmála 3,5 miliónu korun) a za to mu soud napařil 4 roky natvrdo. Skinner Angličany zastupoval v letech 1999 – 2014 v europarlamentu. Také falšoval dokumenty a předstíral, že zaměstnal svého otce a inkasoval za tohoto černého koně každé 3 měsíce 5 tisíc liber (přes 173 tisíc korun).

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/402025-zneuzivani-poslaneckych-nahrad-v-britanii-za-ctyri-roky-natvrdo.html

Není sám, už roku 2011 byl v Anglii odsouzen k 18 měsícům labourista David Chaytor, http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/221753-zneuzivani-poslaneckych-nahrad-v-britanii-padl-trest-vezeni.html

A opět v Bitánii a opět Labourista a opět v roce 2011 16 měsíců pro Jima Devine – https://tech.ihned.cz/c1-51421990-britska-realita-poslanec-dostal-za-podvody-s-nahradami-16-mesicu-vezeni

Co na to naši politikové? Co na to naše vládní (J)elita? Co na to křišťálově čistý a ještě čistější, než nejkřišťálovější křišťál Gross a Ransdorf už se nedozvíme, ale co by nám k tomu řekl Špidla (ČSSD), Sobotka (ČSSD), Roztočil (TOP 09), Ambrozek (KDU-ČSL), Jirků (TOP 09), Martinů (ODS), Schejbalová (TOP 09) a jiní?

http://domaci.ihned.cz/c1-45924750-ambrozek-priznal-ze-zneuzil-poslanecke-nahrady-na-mnohamilionovy-dum

https://tech.ihned.cz/c1-50362650-za-statisice-radi-poslancum-jejich-jmena-jsou-vsak-prisne-tajna

Máme 200 poslanců, 81 senátorů, 14 ministerstev, v EU máme EU poslance, v E-parlamentu máme EU parlaMENŤÁKY…

Lidé jsou jen lidé a lidé jsou zkorumpovatelní i poctiví, jsou hloupí i chytří, někteří ještě vychytralejší…

Naše zákony jsou plně řízeny myslí a vyčůraností našich skvělých zákonodárců – lidí – kteří by se jednou mohli dostat do basy, jako ti Angličtí labouristé, nebo jako David Rath. Chudák. To krabicové víno ho přišlo velmi draho. No, ale poslanecké náhrady mu náležely ještě v kriminále, tak to přišlo draho i daňové poplatníky. Tak proto jsou naše zákony tak benevolentní a imunita našich politiků tak pevná v kramflecích.

Soudci jsou dobře podplatitelní, u nás není ani trestné, když chorobně žárlivá a dominantní milenka premiéra zadává BISce příkazy – na špehování jeho zákonité manželky, není u nás trestné zneužívání pravomocí a tunelování – Promopro, padáky, Grippeny … (výpis politických kauz je všem známý, kdyby ne, existuje Wikipedie). Není u nás trestné, vzít z důchodového fondu prašule – a ne malé – a použít je na předvolební kampaň a nikdy je už nevrátit. Není u nás trestné, když se politici rozhodnou – a ústavní soud jim to posvětí, že vás – nás, okradou o první 3 dny placené nemocenské, i když si platíte jak zdravotní, tak sociální pojištění a vy pak čtete nebo posloucháte předvolební sliby, jak tuto nespravedlnost ta, či ona strana, napraví, i když předtím nikomu z těchto tupců nevadilo, hlasovat pro tuto krádež. U nás není trestné, když se páni (i dámy) politici vydají vládním speciálem na MS čehokoliv, za peníze podplácejících podnikatelů. U nás si politici mohou dovolit i dopravní nehody, aniž by je za to stihl nějaký trest, mohou komukoliv nadávat, jako kalous obecný, mohou komukoliv a kdykoliv nafackovat, nic se neděje. Mohou beztrestně urážet hlavu státu a někteří si na tomhle dokonce postavili politickou kariéru…

Je nejvyšší čas, rázně říci DOST a změnit garnituru těch, co škodí, těch, co si neváží toho, že jsou zástupci všech občanů. Těch, co okrádají svou zemi. Přestat se klanět Bruselu a rozpustit nebo alespoň vystoupit z EU.

Je načase říct DOST a vyhnat všechnu verbež od válu, odstřihnout jim tok peněz a donutit je, aby byli zodpovědně potrestáni podle svých činů.

Je třeba říct DOST a změnit paskvil, kterému se u nás říká ZÁKON. To znamená, napravit chyby této i předešlých vlád, sestavit nové zákony, takové, které by vyhovovaly moderním požadavkům moderního člověka, žijícím 21. století a ne takové, které nás vracejí do totality, zákazem svobodného vyjadřování a i myšlení, a co hůře, dokonce až do doby kamenné, kdy šel nějaký primitivní Homo – kdosi, kyjem flákl ženskou po kebuli, párkrát ji obohatil, a ta mu pak sloužila.

Poroučejí nám zloději, tuneláři, ignoranti a hlupáci. A my jim to dovolíme.

Svět se hroutí a je třeba říct DOST!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*