„Zmlátili mě a vyhrožovali mé rodině“: italský řidič autobusu pod útokem migrantů (Videa)

„Zmlátili mě a vyhrožovali mé rodině“: italský řidič autobusu pod útokem migrantů (Videa)

Řidič autobusu v Itálii utrpěl řadu zranění poté, co na něj zaútočila skupina mužů v Parmě. Útok, který mohl být rasově motivován, byl natočen na kameru.

Ze scény se objevily dva videa. První ukazuje přibližně tucet mladíků tmavé pleti, údajně zahraničích migrantů, kteří křičí na řidiče autobusu, stejně jako na spolupracovníka společnosti Tep bus, který se snaží uklidnit rozzuřený dav.

Po neustálých urážkách, druhé video natočené cestujícím, ukazuje, jak se do autobusu dostal mladý muž, který zaútočil na řidiče autobusu a svalil jej na zem. Nejméně tři muži pomohli útok podněcovat.

Řidič byl zachráněn policistou, který přispěchal na scénu. Oběť utrpěla několik podlitin a měla rozseknutý nos. Podle místních médií byl řidič autobusu přijat do nemocnice s různými zraněními.

Zatím není jasné, co vyvolalo útok, nebo zda byli útočníci opravdu migranti, kteří přišli do Itálie z Afriky. Zatímco italská policie a společnost Tep bus vedou své vlastní samostatné vyšetřování, objevily se dvě různé verze události, informovala italská média.Podle řidiče, který nebyl identifikován, byl prostě napaden bezdůvodně. On tvrdí, že na něj výtržnický dav čekal v úterý po dřívějším incidentu z pondělka.

„Moji kolegové mi řekli, abych se měl na pozoru před skupinou cizinců na náměstí (na autobusovém nádraží v Parmě),“ řekl řidič deníku Parma Repubblica. „Snažil jsem se odjet, ale začali křičet, kopat a skákat na autobus. Naštěstí jsem neměl žádné cestující a podařilo se mi odjet.“

Po pondělním incidentu, řidič uvedl, že nahlásil pokus o útok na své nadřízené. Řidič požádal, aby byly na stejné místo druhý den vyslány donucovací orgány, pokud by se incident opakoval.

„Když jsem se v úterý vrátil, čekali na mě, kopali a kopali do autobusu,“ uvedl řidič.

„Díky síle jejich úderů se jim podařilo dostat dovnitř. Byli tam tři. Jeden vylezl dovnitř po zadních dveřích, které se otevřely po zapnutí klapky, a další mě vytáhl ze sedadla řidiče, zatímco třetí muž přišel a srazil mne na zem.“

„Oni mě bili, ponižovali a vyhrožovali mé rodině,“ připomněla oběť. „Oni vyhrožovali mé rodině a říkali věty jako „víme, kdo jsi a kde bydlíš“.

Mám osmileté dítě, bál jsem se,“ řekl řidič, aniž by odhalil možný motiv útoku.

Podle jednoho z mladých mužů, kteří byli přítomni během incidentu, se dav rozhněval na řidiče, protože o den dříve, v pondělí, nezastavil aby vyzvedl barevné cestující.

Svědek dále tvrdil, že řidič autobusu se záměrně pokoušel přejet jednoho z nich, protože mu údajně vadila jejich přítomnost – gesto, která skupina viděla jako provokaci.

Muž uvedl, že autobus přijel na stanici a nezpomaloval, i když jeden z mužů stál uprostřed silnice.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Screenshot Youtube)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*