Změnou jsou rebelové Zeman, Babiš, Filip, Okamura…

Změnou jsou rebelové Zeman, Babiš, Filip, Okamura…

Celý náš svět od USA po Evropu zažívá boj proti zkorumpovaným či alespoň vyčichlým mainstreamovým stranám a jejich vůdcům. A ke slovu se dostávají buď přímo rebelská hnutí, či někdy s větším úspěchem i rebelové, kteří se prosadili právě v oněch zkorumpovaných mainstreamových stranách.

Nelze mechanicky říci, že vítězí vlastenci proti globalistům, antimigrační aktivisté proti multikulturalistům, kritici uspořádání světa vzniklého po roce 1989 a jeho podporovatelé. Ale v každém případě rebelie, často pohrdavě nazývaná populismem, nacionalismem, rasismem cloumá každou zemí celého našeho světa.

(Mimochodem – ale o to výrazněji vyniká – naprosto absolutní  všenárodní a všenáboženská /včetně muslimů/ semknutost Ruska, které nezná až sebevražedné rozdělení všech společností euroatlantického světa, ke kterému, žel zčásti, ale hodnotově bohudík jen zčásti – patříme.)

A tak u amerických republikánů zvítězil Trump coby prezident, který  představuje snad nejvýraznějšího rebela za posledních 100 let  v americké politice.

A tak Francie bude prožívat svůj souboj mezi vlasteneckou – socialistickou –  antibruselskou  a antiglobalizační stranou vedenou Marine le Pen a jakýmsi Macronem, který  je schopen zcela rozdrtit naděje socialistů prezidenta Hollanda a vymazat stávající přežilé socialisty z francouzské politické mapy.

A tak by bylo možné pokračovat…

Ale my žijeme v této zemičce, uprostřed Evropy, tedy země, o které prý Bismarck říkal: Kdo je pánem Čech, je pánem Evropy…

Říkal – neříkal, nebuďme skromní. Realisticky měl pravdu. Představme si například, že bychom vytvořili priviligované partnerství s Euroasijským svazem, vedeným Ruskem. Jaksi mimochodem, v pohodě a klidně. Garantuji, že by v celé EU nastal poplach prvého řádu, a to bychom ani nemuseli z EU vystupovat, dokud se sama vcelku logicky, tak jako kdysi říše římská – nerozpadne.

Ta odbočka – ohledně významu  naší země – se mohla zdát – příliš velká. Ale bylo zapotřebí konstatovat, že tak jako pád prezidenta Beneše v roce 1948 znamenal konec možné relativně přátelské kooperace mezi Sovětským svazem a Západem, tak jako Havel byl vzýván v USA i západní Evropě, jako jejich člověk a vyzdvihován při každé příležitosti ať již v Bruselu či Washingtonu a byl symbolem podřízení se naší-tehdy východní – Evropy Západu, čeká nás možná nová úloha.

Jaká? Být pragmatickým a inteligentním mostem mezi euroatlantickým a euroasijským světem.

Ne Brusel, ne Berlin, ale Praha se může – a měla by stát – novým centrem propojeného a mírového světa od Atlantiku po Vladivostok.

A tím přecházím ke své úvaze o potřebě sjednocení protestních – rebelských hnutí této země.

Na rozdíl od USA či západní Evropy nejsou u nás politické vztahy vyhrocené k nesnesitelnosti.

To neznamená, že i u nás není politické scéna rozdělena na onu zatuchlou, zkorumpovanou a vlastně již sterilní část, kterou představují síly, jež po bezmála 30 let parazitovaly na své politické moci, ve vládách, krajích i obcích: ODS, ČSSD, KDU-ČSL,TOP 09,STAN zneužívaly po tuto dobu své postavení, jejich kmotři bohatli, země byla značně zdevastována a katolické církvi navráceno to, co nakradla za 300 let od Bílé hory a stále chtějí udržet vše, co se vytvořilo v roce 1989 a dál.

Tyto strany – zkorumpované a parazitující – po mnoho let podporovaly NATO, tedy nejagresivnější světovou vojenskou alienaci, o které právem říká Trump, že se přežila – a má tím na mysli zjevně to, že veškerá její aktivita směřuje k vyvolání vojenského konfliktu s Ruskem, kdy si idioti z těchto stran neuvědomují, že bychom prostě ze světa vymizeli.

Tyto strany – zkorumpované a parazitující – podporují většinové názory Evropské unie a i jejich odpor proti vítací politice je mělký a bezvýznamný.

Tyto strany se nesmí v této zemi dostat do koalice po říjnových volbách v roce 2017.

Proti nim stojí strany, zdánlivě protichůdné, ba dokonce zčásti se střetávající se: ANO – KSČM – SPD…

A jako třesnička na dortu stojí pomyslně v jejich čele prezident Miloš Zeman – nejvýraznější evropská hlava státu bojující proti stávajícímu uspořádání (byť s tím eurem trochu vyšiluje, ale je to prostě jeho jinak neškodná libůstka, protože euro v této zemi nikdy zavedeno nebude).

Ale všechny tyto strany či hnutí spojuje jedno: Každá z nich – byť jiným způsobem – je protestem proti stávajícímu establishmentu, mainstreamu či politické korupci, která se trvala po oněch bezmála 30 let od roku 1989.

Ve svém souhrnu představují politické uskupení, které  objektivně nemůže pokračovat v onom dosavadním světě, které ví, že je třeba vytvářet prosperující, ale mírové uspořádání Evropy i světa, které nepodporuje sankce proti Rusku a  každý jinak, ale všichni společně chápou, že dosavadní uspořádání Evropy i světa nemá do budoucna šanci.

A tak jsou věci jasné…

Ne Sobotkovi, Fialovi, Kalouskovi, Bělobrádkovi ,Gazdíkovi…Ať zmizí v politickém  suterénu

ANO Zemanovi – Babišovi, Filipovi, Okamurovi…a dohodněte se pánové a soudruzi.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Myšlenky Realistů jsou pěkné. ALE. Robejšek už jednou utekl a až se mu nebude dařit, uteče zas. Kdo jednou utíká, utíká celý život. Ten za nás bojovat nebude.

  • Budu volit toho, který prosazuje odvolatelnost politiků, odpovědnost finanční za zbabrané rozhodnutí a v důležitých rozhodnutích možnost referenda. Podmínkou je nulová tolerance vůči imigrantům . Ale bacha už jsem viděla bilboard s Robejškem, kde nabízí snížení daní. Robejšek se mi vůbec nelíbí i když jeho proslovy jsou šité na většinu obyvatelstva. Nevím kde vzal to sebevědomí, že by strana realistů mohla mít 30 %. Jedině když by se spolčil s Babišem. Bacha na ně.

  • Jestlize se chceme odpoutat od zkorumpovaneho systemu vladni koalice, vlady a spravnich organu, musi byt otazka kladena jinak. Ne jake strany, ci mene skorumpovani hlavouni si zasluhuji nasi prizen ve volbach, ale co chceme. Jakym smerem se chceme dal ubirat, na jakem zaklade? To samo nam pak da pozadavky na ty, kterym chceme dat svou duveru. A tedy ne zabomisi spory o to, ktere partaji dame duveru a dovolime ji nas dal okradat a podvadet?! Protoze si myslime, ze je to jeste nejlepsi volba? Ne!!!!!
    Dale je nesmyslne se spolehat na organizace EU a NATO, kam jsme uz davno odevzdali svou suverenitu a jsme svazani smlouvami, ktere nas nuti bojovat za cizi zajmy hegemona a jeho NATO ve vrazednych valkach o suroviny a kolonie. EU nas nuti jit cestou multikulti, kterou nechceme jit, protoze uz vime, co to znamena – jenom potize, nasili, mozne atentaty. Zde musi byt jednoznacne ochrana naseho obyvatelstva prvni a nemenou prioritou a pak az potom nejaka pomoc uprchlikum ne u nas, ale v jejich domovech, ci v zemich odpovidajiciho klimatu a nabozenstvi, ktere vyznavaji. Tam se mouhou vyzit a nebudou muset bojovat s lidmi v Evrope, kterym nerozumi, v klimatu, ktery nenavidi. Islam a stredoveky primitivismus a jeho tvrdohlavost jsou nam cizi a k nam nepatri.
    Z toho vyplyva, ze je nejvyssi cas se porozhlednout, kde soucasny svet je a kam kraci. Uz je zformovany novy svet v zemi eurazijske spoluprace, BRICS, nova rychla zeleznice 2. hedvabna stezka, ktera ma nahradit morskou dopravni cestu, stale ohrozovanou valecnymi lodemi USA. Ekonomicke centrum rozvoje lezi v eurazijskem prostoru, bohatem na suroviny, pracovni silu a rozlehla uzemi bez osidleni. Opustit NATO a EU co nejdrive. Volit pouze strany, ktere toto maji ve svem programu, zejmena i uzakoneni referenda, aby uz poitici nemeli moznost rozhodovat proti vuli lidi!!!!

  • Pozor na Kalouska. Nelze volit ani stranu či hnutí, do které by potenciálně mohl vstoupit a urvat si tam vedení. Takto poslal na hranici vstupu do PSP Lidovce, pošle tam TOP 09. Kam vleze po volbách? Strany zanikají, Kalousek zůstává. Už avizoval, že když nedostane dostatek hlasů, odejde z TOP09. Nejde o to, odkud odejde, ale kam.

  • Nelze volit kohokoliv, kdo nepochopil, že je EU mrtvý projekt, že se fakticky již rozpadla, ale formálně to bude ještě nějakou dobu trvat. EU je v situaci, v jaké byla RVHP za Gorbačova v roce 1988. Papaláši si nepřipouští, že je s ní konec, lidé už to tuší. Postupně budou v Evropě vyhrávat volby ty strany, které si toto uvědomují. „Smrt“ eurobyrokratického projektu bude provázena ekonomickou krizí. Buďme na to připraveni a nezavírejme si úniková vrátka. Těmi je obchod s Ruskem a Čínou. Největší hloupost je vypadnout z letadla a vytáhnout nůž, kterým odřízneme padák.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*