„Zločinecká liga mistrů“: Převaděči lidí získali 6 miliard dolarů v roce 2015!

„Zločinecká liga mistrů“: Převaděči lidí získali 6 miliard dolarů v roce 2015!

Skupiny obchodující s převáděním lidí získávají rekordní superzisky na miliónech lidí prchajících z konfliktních zón. V rozhovoru pro Independent on Sunday, šéf Europolu uvedl, že zločinecké gangy vydělaly v roce 2015 asi 6 miliard dolarů.

Rob Wainwright, ředitel Europolu uvedl, že pašeráci lidí čítají takové zisky, které se skoro rovnají nelegálnímu obchodu s drogami, a jsou nyní „“zločineckou ligou mistrů“.

S více než miliónem lidí, kteří se zoufale snažili opustit svou vlast kvůli válce a chudobě, podle UNHCR, agentury OSN pro uprchlíky, pašerácké skupiny profitují z této neutěšené situace. Nový výzkum provedený Europolem zjistil, že z 1.500 žadatelů o azyl, kolem 90 procent zaplatilo pašerákům za pomoc dostat se do Evropy.

„Víme také, že v průměru každý migrant platí mezi 3000-6000 dolarů kriminálním prostředníkům za svou cestu. Takže, jednoduše spočítáte, že jejich obrat byl v roce 2015 3-6 miliard dolarů. Jsou to velká čísla. Jsou to miliardy dolarů, které zločinecká síť získala v jednom roce pouze v Evropě,“ řekl Wainwright deníku Independent on Sunday.

Ilustrační obrázek Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Šéf Europolu také uvedl, že chapadla zločineckých gangů se táhnou ze subsaharské Afriky až do Skandinávie, zatímco jsou desítky tisíc lidí zapojených do jejich dobře organizované činnosti. Převaděčství se stává stále více lukrativní byznys, uvedl Wainwright a dodal, že je třeba udělat více, aby se pokusilo vyřešit tento problém, jako posílení sdílení zpravodajských informací.

„Budeme muset posílit naše kroky, pokud jde o rozklad této zločinecké infrastruktury, úspěšnějším způsobem, než tomu bylo v minulosti,“ dodal.

Šéf Europolu také zmínil, že Řecko potřebuje více pomoci v zastavení přílivu migrantů. Středomořský národ se stal prvním vstupním bodem pro stovky tisíc uprchlíků. V říjnu UNHCR uvedla, že Řecko zaznamenalo více než půl miliónu nově příchozích uprchlíků.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “„Zločinecká liga mistrů“: Převaděči lidí získali 6 miliard dolarů v roce 2015!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*