Zkurv…. Havel nikdy nebe nedosáhne

Zkurv…. Havel nikdy nebe nedosáhne

Především dámám se omlouvám za výrazivo, ale jsou prostě chvíle, kdy se (i slušný) člověk jen stěží udrží. Prostě nemám rád, když ze mě někdo dělá blbce. Koneckonců, kdo by měl něco takového v oblibě, že?

Havel a jeho smečka spolukolaborantů (Malý, Halík, Kocáb, Schwarzenberg, atd.) z nás všech, občanů Československa, tehdy udělal naprosté idioty. Blbec už je zde asi totiž moc slabé slovo. Přiznám se bez mučení, bylo mi tehdy čerstvě 17, zvonil jsem v listopadu 89 klíči. Byl jsem z domu naučený nenávidět komunisty a natřít jim to tehdy chtěl každý. Vždyť jsme neměli banány a nemohli jsme cestovat!! Byl to sladký pocit, vzpomínám, když jsem dostal banán a mohl jet do Německa, západního. Slovenská Tublatanka hrála furt dokola svůj hit „Pravda víťazí“, a já jsem se tehdy štěstím málem podělal.

Nakonec to ale vypadá, že se už konečně podělám. Nebude to ale štěstím. Bude to tím, jak se dnes mám. Kolaborant Havel v listopdu 89 na Letné hřímal, že se nezaměstnanosti a bídy nemusíme bát! Jen ve městě Brně je (oficiálně) na 3000 bezdomovců. Kolik je nezaměstnaných?

Cestovat dnes nemohu, protože jsem rád, když vydělám na bydlení a na jídlo. A banány? Ty nekupuju. Při vzpomínce na Havlovu „sametovou revoluci“, kterou ve mně evokuje pohled na banány v supermarketu patřícímu Němci, se mi navaluje. Nehledě na to, že důvodem toho, že u nás za socialismu nebyly banány (pomeranče, rozinky, kokos atd.), nebyla neschopnost vedení Strany, ale byly to hospodářské sankce uvalované na socialistické státy. Podobné těm, které jsou dnes uvalované na Rusko, protože „zlobí“. A na Vánoce se soudruzi plácli přes kapsu a nakoupili dle možností, ale stále velmi draho.

Náš mistr odborné výchovy, člen lidových milicí, se 18. listopadu (89) ráno na vrátnici závodu dožadoval vstupu do zbrojnice. Chtěl fasovat samopaly a jet do Prahy zastavit „tu anarchii“. Tehdy jsem jej proklel. Měl jsem jej za vraha. I když mu ten samopal nakonec do rukou nedali. Poletech, když jsem se vrátil domů na rodnou Moravu, jsem jej navštívil. Omluvil jsem se mu, a to velmi pokorně! Mrzí mě, že mu tehdy ten samopal nedali! Ne, nemusel nutně střílet, či dokonce někoho zabít. Mrzí mě, že jsme tehdy ten náš socialismus nebránili. Jako laciné děvky jsme se nechali Havlem prodat!

Abych to shrnul, nechci zdržovat. Ruka mi měla tehdy v bolestivé křeči strnout a uhnít, když jsem zvonil klíči na oslavu příchodu té takzvané demokracie!! S velkou melancholií vzpomínám na dětství a rané mládí prožité v tom hrozném socialismu, který mi Havel vzal. Ať si jeho vezme čert!

kam dál: Občan Havel, jak jej neznáte

foto: facebook
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Havel byl podvodník a OŽRALA, spolu s Landovským. Jeho rodina kolaborovala s Němci, o čemž vypráví jeho učitelka ze základky.
  Když byl v kriminále dostával peníze ze západu s tím, aby se rozdělil s ostatními tzv. politickými spoluvězni a on se na ně sprostě vykašlal. Zase o tom svědčí bývalý spoluvězni. Jenom šílence napadlo, udělat z něj prezidenta a proto jsme dopadli jak jsme dopadli.

 • Ano, ale podařilo se zneužít nejen -náctileté. Dnes nám řekne náš známý, byl v té době vysokoškolák, že vůbec nevěděli, „která bije“, ale byli na škole „masírováni“ známými herci z Prahy, dvěma spolužáky a některými profesory a tak „dělali“ revoluci a zazlívali svým rodičům, že žijí v nevědomosti. Na své rodiče, kteří už nežijí, si prý často vzpomene a dnes už rozumí jejich výhradám a strachu z budoucnosti.
  A to Vám řekne člověk, který má solidní práci i životní úroveň.

 • Člověk, který nebyl před revolucí a ani teď politicky angažovaný může srovnávat. Myslím, že na misce vah by se dnešní doba nejevila jako lepší. Ba naopak. Mladí lidé už mají vymyté mozky co se týče dob minulé, ale lidem, kteří nejsou velkopodnikateli, exekutory, realitními makléři, lobisty, šejdíří, bankéři, politici ,sediči v Bruselu a pod. se nedaří dobře a to co bylo pro ně jisté to znamená, že každý měl práci, kde bydlet a mohl s klidem marodit, ženy mohly být v klidu 3 roky na mateřské a nikdo si nemusel brát život z ekonomických důvodů. Lidé nehrabali v popelnicích a nespali kde se dá. Zdravotnictví fungovalo a bylo dostupné, školství produkovalo vzdělané lidi a všichni měli stejné podmínky, ne že si diplomy a maturity kupovali. A dnes lidé bohatí špekulují jak ještě více zbohatnout a sociální cítění je jim k smíchu. Oni jsou ti chytří . Ale kam to vede to vidíme všichni . Kdybych si mohla vybrat ve které době chci žít, tak v této určitě ne.

 • Vážený pane autore ani mě systém zvlášť nelíbí ale obávám se že komunismus by to nevyřešil. Komunismus je stejně odporný systém jako kapitalismus oba totiž vychází z kolektivním jen hesla a loutky stojící v pozadí se mění. Nedělejte si iluze že by se vám dařilo lépe. Nedařilo. Uvědomte si že aby se vám dařilo tak za feudalismu jste musel být feudál, za komunismu komunista za kapitalismu kapitalista.

 • Vymytí mozku dětem je ten nejpodlejší čin. To vidíme u Islámského státu, jako u havloidů.
  A víte co je na tom nejhnusnější, že trvá spoustu let, než se těm dětem podaří toho ideologickýho viru zbavit. Mezitím dokurví život svým rodičům a pak i sobě. A když se jim podaří prozřít, jsou zhnuseni sami sebou. Je to kompletní anihilace lidské bytosti.

 • Mně bylo v 89´ taky sedmnáct. Naše rodina byla apolitická, takže jsem se toho zůčastnil více méně neutrálně. O to víc mě irituje jak jsem byl zneužit. Velice dobře si pamatuju jak ten převrat, jak tomu dnes říkám, probíhal. Dvě fanatický učitelky na škole rozpoutaly peklo. Celou školu nahnaly na náměstí, nikdo si nedovolil nejít. Opticky to pak vypadalo, že je plné náměstí. Samozřejmě zvonění klíčema a skandování hesel podle mustru odkusi z centra. Dovoluji si tvrdit, že žádné z těch dětí nechápalo, o co jde. Samozřejmě, několik týnedžrů, kteří byli zpracováni z domova, se fanaticky angažovalo, což z dnešního pohledu působí směšně. Ti pak vládli ve třídě jako nějaký gang a ostatní žáci jim museli prokazovat ideologickou loajálnost. Neustále probíhaly ideologické nalejvárny. V učebně pod obrovským nápisem PRAVDA A LÁSKA MUSÍ ZVÍTĚZIT NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ se střídala pochybná individua s politickými přednáškami. Proběhlo okamžité zbožštění Havla. Havel, to bylo božstvo, které sestoupilo mezi nás špinavé a usmrkané smrtelníky. Jediný pohled na něj znamenal buď okamžité osvícení, nebo smrt. Tlak byl obrovský. Chovali se, jako bychom byli jejich majetek. V podstatě se jednalo o kolektivní znásilnění nezletilých.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*