Zimní výprodej politiků. Velké slevy na prošlé zboží. Sněmovnu obchází strach.

Zimní výprodej politiků. Velké slevy na prošlé zboží. Sněmovnu obchází strach.

Potápějící se politické vraky těžko odejdou ze scény s přátelským pozdravem, protože dobrovolně se nevzdá moci nikdo z nich.

Plánovaný let elitního modrého ptáka a ostatních patologicky narcisistních „pidi“stran skončil neočekávaným pádem a tak plánují už jenom pomstu. Hořkou porážku řeší marginální strany uraženě  socialistickou „celozávodní dovolenou“.

Nechápou, že je nezbytné „provětrat“ vyčpělé  stranické programy a pustit do sněmovny čestvý vzduch.

Nejsou schopni vzít svět, takový jaký je i s tím, že se rozhoduje o jeho budoucnosti, pravděpodobně bez většiny z nich.

Nejsou ochotni odtrhnout se od „pravdy“ zabalené do směšných volebních sloganů minulosti a formulovat vyšší nároky na sebe samé.Strašení Ruskem a Čínou už nezabírá. Jaksi jim uniklo, že tyto země přebírají žezlo světových velmocí v těsném závěsu s Indií a že EU se svojí vyčpělou propagandou je vůbec nezajímá.

Systém parlamentní demokracie se musí a bude měnit, bylo by fatální, kdyby se strach ze změny stal jen obrannou strategií.

Požadavky nového vládnutí vyžadují v době digitalizace radikální a otevřené myšlení, zpochybňující tradiční hierarchické struktury.

„Uražené“ impotentní strany s nulovými nápady a bez konceptu politických a sociálních potřeb dneška musí připustit, že žijí v hluboké minulosti a tudíž v delším časovém horizontu parlamentní klídek nehrozí.

Voliči volají po diskuzi o důležitých otázkách, hlasité a veřejné. Diskuzi o národním a komunitním majetku, regulaci finančního sektoru, o umravnění nadnárodních korporací.

„Velká mysl diskutuje o nápadech, průměrná o událostech a malá o jednotlivcích,“ prohlásila kdysi Eleanor Rooseveltová v jednom z projevů k Američanům.

Na ty „zklamané“ ve Sněmovně sedí za dvě dekády ztraceného drahocenného času ta třetí kategorie.

Tentokrát bude ale obvyklá strategie „když si chceš pošmáknout na kuřátku, musíš ho nejdřív zaříznout a řádně oškubat“ jízdou bez návratu.

Vítězné strany vyčkávají na konec léčby a připravují se čas po sněmovní „depresi“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Zimní výprodej politiků. Velké slevy na prošlé zboží. Sněmovnu obchází strach.

  • ODS ale prece napady ma. Neucastnit se jakekoliv spoluprace na vytvoreni stabilni vlady k nasemu prospechu. Nerespektovanim presumpce neviny u Babise. Destruktivnim odmitanim poradku ve vybirani dani skrze EET a tim podporou danovych podvodniku a vselijakych sizunku, kterym EET nejvice vadi. Odmitanim zavedeni Referenda jako ‚rozmelneni demokracie‘ nechce dat narodu moznost, aby o sobe sam rozhodoval a ne prostrednictvim zkorumpovanych politickych hratek zvolenych smejdu v parlamentu. KDU patri take k tem, co neustale rikaji ne ke spolupraci s vitezi voleb, jsou to vitaci a pokrytecti farizejove.
    ODS a KDU jsou podporovany verejnymi mediemi, jejich politicti odpurci nazyvani v mediich xenofoby a populisty. CT i Cro tak pracuji proti vetsine naroda za jeho poplatky. Krome r. 1939 1968 jsou ovladany neustale propagandou ambasady mocnosti, v jejiz sfere vlivu se nachazime. Za hruzovlady jedne strany to byl CCCP, dnes jsou to USA. V obou pripadech se staly rozhlas a TV papousky oficialni doktriny, dnes US mainstreamu a jeho nenavistne a prolhane rusofobni propagandy. Jsou pry neustale napadani Ruskem, ktere muze za vsechny jejich potize, ktere maji. Cyber utoky se ovsem nedaji dohledat kdo je pachatelem a tak se staly idealni a pausalni platformou osocovani Ruska. Hrozi, ze za tyto utoky ztrestaji Rusko preventivnim atomovym utokem. Vsechny ty poltiky co tohle hlasaji je treba odstranit, jsou to psychicky chora individua. Lidstvo nechce zadne valky, chce mir a spolupraci. Ukazte jen lidem jak vypadaji dnes zeme, kam USA prinesly jejich demokracii!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*