Zimní přemítání

Zimní přemítání

Nadpis jsem si vypůjčil od bývalého státního prezidenta V. Havla, který nazval jednu ze svých publikací Letní přemítání – jenom jsem zaměnil jednu roční dobu za druhou. Útlou knížku jsem si svého času koupil snad někde ve výprodeji (slovy za jednu korunu – sic!), abych se přesvědčil o duchaplnosti jednoho „z největších světových filozofů“ současné doby. Nebyl jsem však obsahem nikterak dotčen, takže jsem ji prachobyčejně odložil. Ani jeho absurdní dramata nedosahují děl E. Ionesca (Plešatá zpěvačka, Židle, etc.), to jenom současní dramatičtí umělci a jejich kritici si nedovolí napsat něco jiného než superlativa. Již delší dobu koluje mezi lidmi jeden vtip – parafrázuji: Víte, že knihy Václava Havla jsou často překládány? Ano, jsou překládány z místa na místo“.Ale vraťme se k horké současnosti. Patrně jste si všimli, že písničkář J. Hutka neomaleně a obhrouble nazpíval CD s pamflety na demokraticky zvoleného prezidenta M. Zemana, názvů Ovarova revoluce a Miloš a zubatá. Když bych generalizoval, tak si známý nizozemský houmlesák (slangový výraz pro bezdomovce a tuláky) a milovník jointů přivolává na Zemana „zubatou“, totiž smrt. Podobně se zachoval i v dílku Ovarova revoluce, kdy na něj „plive“ bezpříkladným, přímo hnusným způsobem – cituji: „V Kremlu už mu vodka zraje, on světovou roli hraje, vítěz v mnohé pitce…Ovarova revoluce (jako refrén). A nejenom to, jsou tam těžší kalibry. Mohl by mně někdo dodat termín,jenž je vyšším stupněm k hyenismu, který Hutka prokazuje? Dobře totiž musí vědět, že prezident trpí neuropatií nohou, ale má i jiné zdravotní potíže, a přesto se takto chová. Je to od něj nenávistná kampaň, kterou vede spolu s mišíky, steigerwaldy, rejžky a dalšími.

Stejně tak vystupuje i Tomáš Klus, který rovněž dal v plen svůj úhel pohledu na Miloše Zemana, kdy prý se ozývá z jeho úst jen nenávistné vrčení, chybí otevřenost, respekt a ochota naslouchat druhým. Podle mě tito rádoby demokraté (teď mám na mysli politiky t.zv. Demokratického bloku a jejich přisluhovačů), není-li po jejich, tak poučují, mentorují a dělají ze sebe Pána Boha. Nebude daleko doba, kdy Klus určitě sám na sobě pocítí tu skutečnost, až budou lidi ignorovat jeho koncerty a vystoupení. Vzpomínám si na slova národního umělce K. Gotta – cituji: „Jak mě můžete srovnávat s panem Klusem? Já jsem zpěvák, on je jen písničkář!“

No, a včerejší diskusní stůl zavilé moderátorky Wittovské na ČT s jedním „Pirátem“ (ve studiu) a V. Filipem, diskutujícím z Českých Budějovic, stran mobilů Huawei mě nenechává klidným. Zmíněná redaktorka vždy odpovědi V. Filipa „usekla“, dala slovo „Pirátovi“ (nechala ho dlouze hovořit) a dokonce vyjadřovala svůj neodborný názor, který byl důrazně V. Filipem kritizován (pokud náhodou slovo dostal). Takto tedy vypadá naše žurnalistika!

Mám zato, že budete se mnou souhlasit, když řeknu něco o tom, že se mně z tohoto soustředěného mediálního ataku některých redaktorů (co některých, všech!) dělá zle – a to je slabé slovo.

 

Miloslav Samek
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Zimní přemítání

  • Věřme všemu, co říká ČT. Takže kdy přeletí nad ČT rakev? To nevíme. Ubohost televize se dá vysledovat z toho, jak vystupují moderátoři v přímých vstupech. Zpravidla koktají a plácají nesmysly. Proč? V ČT už není otázka prestiže pracovat, je to spíše ostuda. Profesionály tam nedostanou, zůstanou jen ti s hroší kůží a bez páteře jako je Moravec.

  • Mediální inkvizice funguje dokonale. Ne, že bych musel sledovat Soukupa, ale vzít mu licenci jen proto, že říká své názory ve své televizi? To je známka nesvobody. Kdo nehlásá lži jako ČT, nesmí mluvit vůbec.
    Pojďme ke všem volbám a volme kohokoliv, kdo nás nebude zbavovat svobody a bude hájit naše zájmy proti mocným. Zejména pojďme k volbám do europarlamentu a pošleme tam lidi, kteří alespoň ztíží inkvizici její práci.
    Před volbami si přečtěte Kladivo na čarodějnice a Jméno růže. Je to až příliš aktuální.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*