Žijeme pod hrozbou

Žijeme pod hrozbou

Přesvědčuji se o tom každodenně. Stačí otevřít noviny, či navštívit internetové zpravodajské servery, a ze všech v podstatě vypadávají jen hrozby.

Před týdnem nám hrozilo stoleté „zimní horko“. Nyní nám dle médií hrozí hrozný mráz a že silnice budou hrozivě namrzlé. Hrozí nám však rovněž i sněžení a že na horách bude možná hrozný vítr.  Prostě už nic se na světě neděje, tak nějak normálně, ale vše nám hrozí.

Jen si vzpomeňte na následující hrozby, z nichž některé se pokusím namátkou, bez ohledu na jejich význam a případný hrozebný potenciál, vyjmenovat:

Seznam aktuálně dostupných hrozeb:

Nezvládnutelná masová imigrace, terorismus, bezbřehý pacifismus, dluhová krize, rozpad Eurozóny, rozpad Evropské unie, celosvětová hospodářská krize, sociální bouře,  přelidnění, vylidnění, stárnutí populace, globální oteplování, tání ledovců, likvidace deštných pralesů, sucho, nedostatek pitné vody, nadbytek vody (záplavy), eroze zemědělské půdy, zimy bez sněhu, zimy se sněhem, zemětřesení, sluneční erupce, vybíjení a vymírání živočiš-ných druhů, bezprostřední výbuch sopky … a tak bych mohl ještě dlouho pokračovat.

Novináři totiž předpokládají, možná oprávněně, že slovo hrozba a jemu podobné výrazy jsou jediným „magnetem“, které jsou ještě schopné informačním přetlakem znuděné čtenáře zaujmout a donutit je tak k přečtení článku, či zprávy.

Ve světě vládne negativismus, který jakoby říkal: „Co je špatné, to je dobré !!!“ Tedy pouze z hlediska novinářů, kteří chtějí své  často pseudoinformace prodat.

Protože bych byl rád, abyste si tuto mou glosu přečetli, končím v jejich stylu:

S pozdravem „Zítra ráno nám hrozí, že vyjde Slunce a že 21.března nás možná dokonce ohrozí i příchod jara“.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

 

Václav Husák

Loading...

Podobné články

Komentář “Žijeme pod hrozbou

  • To neni informační přetlak, já teda žádné dobré informace v novinách nenacházím. Je to spíš snaha šokovat za každou cenu. Novináři píší lejna o prdu, přičemž to vědí. Jak uděláte z nepodstatného nesmyslu senzaci ? Nafouknete to a uděláte z toho hrozbu. Novináři nám hrozí proto, aby se neodhalilo, že nás ve skutečnosti neinformují, ale jen na nás kydají nedůležité nesmysly o ničem a tím pádem jsou i zbyteční.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*