Ženy se musí vyhýbat některým muslimským čtvrtím ve Francii

Ženy se musí vyhýbat některým muslimským čtvrtím ve Francii

Kavárny, které jsou no-go zóny pro jedno pohlaví, ulice plné výhradně mužů a žen zahalených od hlavy až k patě. Ne, nejedná se o vysoce náboženské sousedství v Saúdské Arábii, ale předměstí Paříže s převážně muslimskou populací, odhalují francouzská média.

Vyšetřování bylo zahájeno kanálem France 2 TV s pomocí skupiny Brigade Des Mères (BDM), která se zaměřuje na znovunastolení rovnosti mužů a žen po celé Francii.

Dvě zástupkyně BDM provedly sociální experiment. Vybraly si komunitu ve městě Sevran v severozápadním předměstí Paříže a analyzovaly reakce místních mužů k ženám. Reakce se zřejmě dobře podobaly určitým čtvrtím v Saúdské Arábii, uvedly později ženy.

V jedné kavárně, která se skládala výhradně z mužských zákazníků, ženy dostaly chladné přivítání. Ženy byly dotázány, zda „hledají chlapa“.

„Zde v kavárně jsou muži,“ vysvětlil jim jeden z mužů, zatímco ženy reagovaly: „To je v pořádku, ve světě existují muži i ženy.“

V odpovědi na otázku, zda jen takové chování normální, muži v kavárně odpověděli: „To je Sevran, ne Paříž. Máme odlišnou mentalitu.“

„Není to jako ve Francii, je to jako u nás doma!“ Prohlásil jeden z mužů.

„Ale to je Francie,“ odpověděla jedna z žen. Sevran leží 16km od centra francouzského hlavního města.

Později kamera na videu zachytila ženu oblečenou do burky, celotělový plášť, který nosí některé muslimské ženy.

 

Veškerá komunikace byla natočena skrytou kamerou. BDM později napsala, že v některých čtvrtích Francie se ženy staly „nežádoucí na veřejných místech“.

„Procházka v sukni nebo popíjení kávy na terase může být pro ně skutečnou výzvou,“ uvedla skupina.

Sevran však není jediným sousedstvím, v němž se ženy vyhýbají muslimským mužům, kteří tak žijí. Podobné reakce byly pozorovány v Rillieux-la-Pape ve východní Francii, napsala BDM.

Lidé na sociálních sítích poděkovali odvážným ženám za jejich vyšetřování a za jejich „boj“ proti sexismu.

„Extrémní šok!“ a „To je francouzské předměstí,“psali lidé pod videem.

Napětí ve Francii vzrůstá a konfrontace mezi muslimy a proti-muslimy roste. Podle průzkumů provedeného v září agenturou IFOP, více než čtvrtina francouzských muslimů, většinou do 25 let, podporuje ultra-konzervativní formu islámu, včetně toho, aby ženy nosily celoobličejové závoje.

Během tohoto léta napětí vzrostlo na francouzských plážích a městech, kde místí úřady zavedly zákaz nošení burkin. Reakce veřejnosti byla rozdělena. Někteří obvinili policii z používání „nacistických“ taktik a jiný tento krok přivítali.

Od srpna letošního roku, francouzské orgány uzavřely asi 20 mešit a modliteben, které měly údajně kázat radikální islám.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:Yves Herman / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ženy se musí vyhýbat některým muslimským čtvrtím ve Francii

  • A bude hůř. Francie a jiné státy hned v začátku měli nastavit přísná pravidla a nehrát se na lidumily , když s tím ubližují svému obyvatelstvu. Copak už vláda také nemůže používat svůj selský rozum.?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*