Ženeva zakázala burkiny na všech veřejných bazénech

Ženeva zakázala burkiny na všech veřejných bazénech

Vláda švýcarského města Ženeva efektivně zakázala islámské plavky známé jako burkiny.  

Město zavedlo nová pravidla, která stanoví, že ženy mohou nosit jednodílné nebo dvoudílné plavky, u kterých musí mít odhalené ruce a žádné zahalení pod koleny. Na veřejných bazénech bude také zákaz vstupu v sukni nebo v županu, píše místní deník Tribune de Genève.  

Tento krok schválili převážně pravicoví členové městské vlády navzdory odporu bývalého socialistického starosty Ženevy Samiho Kanaana, který se proti tomuto návrhu odvolal. Kanaan tvrdí, že tento krok je popřením „otevřené, multikulturní a liberální Ženevy.“

Zástupci nového nařízení tvrdí, že pouze objasňuje předchozí předpisy, které se zabývaly argumenty hygieny, aby se mohly zakázat některé oděvy do bazénů. Argumentovali tím, že předchozí pravidla mohly ženám umožnit, aby  mohly jít do bazénu v burkyně nebo nahoře bez a že nová pravidla zůstávají v duchu starých pravidel.Mnoho měst se pokusilo zakázat islámské plavky jak do bazénů, tak na veřejné pláže. Minulý rok několik měst v jižní Francii oznámilo zákazy burkiny včetně města Cannes.

Thierry Migoule, šéf městských služeb v Cannes o zákazu řekl: „Nemluvíme o zákazu nošení náboženských symbolů na pláži … ale o okázalém oděvu, který odkazuje na oddanost teroristickým hnutím, která jsou s námi ve válce.“

Zatímco průzkumy veřejného mínění ukazují, že většina Francouzů podporuje zákaz burkiny, francouzské soudy zákaz koncem srpna loňského roku zrušily.

V Německu a Rakousku byly také učiněny pokusy o zakázání burkin v bazénech, přičemž zastánci zákazu tvrdí, že oděv není hygienický.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*