Zemřeli již dva Němci kvůli léčbě nekvalifikovaných lékařů z řad migrantů

Zemřeli již dva Němci kvůli léčbě nekvalifikovaných lékařů z řad migrantů

Německá lékařská komora zažila šok po dvou smrtelných příhodách kvůli lékařům z řad migrantů, píše deník Neue Westfälische.

Jejich nedostatečná odbornost ovlivňuje péči o pacienty v Německu, říká prezident Theodore Windhorst. Zatímco komora kontroluje jazykové dovednosti svých lékařů, nekontroluje jejich odbornou způsobilost.

Již dva případy pacientů léčených lékaři migranty vedly k smrtelným výsledkům. V nemocnici Westphalia-Lippe zemřelo dítě poté, co dotyčný gynekolog z Libye neměl dostatečné znalosti.

V jiném případě člověk, který právě spadl, byl poslán bez další diagnostiky k psychiatrovi. Muž později zemřel na poškození mozku (vnitřní krvácení). Oba lékaři byli podle Německé komory lékaři se zahraničními tituly a „pochybnými jazykovými schopnostmi“.

Lékař se zahraniční kvalifikací, který chce pracovat v Německu, potřebuje státní licenci. Pokud lékař pochází z členského státu EU, ESVO nebo Švýcarska, je to snadné: jejich tituly jsou ekvivalentní.

Pro ostatní části světa jsou kvalifikace odlišné a je třeba je intenzivně prověřit. Není známo, zda v Německu došlo k více smrtelným případům zahrnujícím lékaře migranty.

(Ilustrační obrázek Foto:Factum/Archiv)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*