Zemana jsem nevolil, omlouvám se!

Zemana jsem nevolil, omlouvám se!

Psal se asi rok 1989 a já jsem v Technickém magazínu objevil článek od nějakého Ing. Zemana, líbil se mi, ale postupem času jsem toho arogantního pána s velkým egem, který vlezl do ČSSD, začal nesnášet. Když se měl stát poprvé prezidentem, vnitřně jsem běsnil a hledal zemi, do které bych emigroval po jeho zvolení. Velmi dobře si ten hořký pocit pamatuji. Byl jsem vychován v rodině, kde slovo komunista bylo sprosté slovo a Rusko znamenalo okupaci. Ačkoliv jsem se o politiku poměrně zajímal, dlouho jsem nezpozoroval žádné indikace o změně světa a když, tak jsem je vnitřně omlouval. Bezvýhradně jsem věřil v demokracii západu a USA, kde jsem strávil i část svého života. První, co jsem začal vnímat, byl příliv muslimských obyvatel. Přečetl jsem část koránu a několik knih o islámu a samozřejmě také historické dokumenty, které popisovali život Mohameda. Dnes už vím, že jsem začal od konce, tedy od důsledků nikoliv příčin úpadku západní civilizace. Od té doby jsem četl víc a víc knih a zpráv z celého světa a poznal celou řadu souvislostí. Pochopil jsem, že svět se přepóloval a infekce socializmu drtivě zasáhla EU.

A teď se vrátím k té volbě prezidenta. Drahoš a Zeman, takto se rozhodla většina národa a nedá se s tím nic dělat. Postesknout si nad tím, že skoro nikdo nechce doktora Hynka asi teď nemá smysl, stejně tak jako když v parlamentu nesedí ani Svobodní ani Realisté. Nepatřit do žádného z davu fanoušků je problém a pragmatické rozhodnutí bez sympatií k jednomu nebo druhému kandidátovi skončí pro takového „nezařazeného“ voliče odsouzením z obou táborů.

Teď už vidím, že ten arogantní a nesympatický dědek, kterého jsem minule nevolil, je člověk, který se alespoň nebojí říkat pravdu. Nebojí se popisovat realitu takovou, jaká opravdu je bez růžových brýlí. Je také arogantní a nekorektní a nebere si servítky před nikým. To by v normální době svobody a demokracie nebylo nic lichotivého, ale ona už není normální doba. Nastupuje pokrytecká doba cenzury a překrucování pravdy a historie. Naše doba se vymyká z kloubů a za pravdu se trestá. Nastupuje totalitní postdemokracie a v takových dobách, jsou rebelové jako je Zeman důležití. Třeba Karel IV., Žižka, Churchill nebo Regan nebyli žádní korektní intelektuálové. Drahoš je prototypem beznázorového učitele z inkubátoru akademie. Ten nebude ochoten ani schopen prosazovat národní zájmy a názory, které ani sám nemá. A to nemluvím o riziku, že jeho nasazení a účast je přímo řízena a financována těmi, před kterými by naši zemi měl sám bránit.

Tento omluvný dopis jsem napsal proto, abych poděkoval všem, kdo v minulých volbách volili Zemana a naštěstí pro naší zemi mě přehlasovali.

Tento dopis je také určen všem, kteří jsou na stejné cestě, kterou popisuji, ale jsou zatím v místech, kde jsem byl před pěti lety. Podívejte se prosím dopředu. Překážka, kterou tak urputně odstraňujete, vás totiž dělí od propasti.

 

Karel Pohner
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*