Zelené vlajky islámu v ulicích evropských měst

Zelené vlajky islámu v ulicích evropských měst

Evropští politici konstatují růst islámského fundamentalismu ve svých zemích. Podle mínění expertů se tomu nemůžeme divit – je to nevyhnutelný důsledek politiky dvojího metru v protiteroristickém boji.

Zelené vlajky islámu můžeme stále častěji vidět v ulicích starobylých evropských měst. Jedním z nejodióznějších příkladů je šariátská policie ve městě Wuppertal nedaleko Mnichova. Tady museli obyvatelé města, Němci, které po setmění přistihli při požívání alkoholu, vyslechnout kárání od drsných hochů v oranžových pláštěnkách s nápisem Shariah Police. Zatím zůstává jen u slov. Ovšem v řadě arabských zemí je porušení předpisů šariátu týkajících se alkoholu trestáno tělesným trestem.

Šariátská policie v Německu Foto : Facebook
Šariátská policie v Německu Foto : Facebook

Příznačné je, že šariátské hlídky se sestavují z místních obyvatel. Nejčastěji jsou to migranti ve druhé nebo třetí generaci, někdy jsou to ale i zástupci původních obyvatel, kteří přijali islám. Podle mínění expertů hledá poměrně značná část západní mládeže za podmínek neustávající krize alternativu pro svůj obvyklý způsob života. V 70. letech minulého století by šli do leváckých skupin. Ovšem dnes, kdy už takové skupiny neexistují, jim docela dobře vyhovuje islám radikálního ražení. Mínění politologa Sergeje Oznobiščeva:

-Díky populistickým idejím se dají naverbovat i docela dobře sociálně adaptovaní lidé. Podle mínění odborníků na boj s terorismem, přibývají do řad teroristů nejen lidé chudí a všemi zapomenutí. Jsou mezi nimi i lidé poměrně úspěšní.

Někteří z neofitů odjíždějí bojovat do míst, kde to vře, tedy do míst, přes která se přehnalo tak zvané arabské jaro. Celá řada zvenčí iniciovaných státních převratů na Blízkém východě a v severní Africe změnila tento region v oblast zachvácenou plameny, lemující jižní hranice Evropy. A z evropských zemí se tak stali rukojmí vlastní politiky dělení teroristů na špatné a dobré. Dvojí normy v zacházení s takovým výbušným materiálem jakým je islámský fundamentalismus, způsobily, že Evropa se stala dalším cílem stoupenců celosvětového chalifátu. Mínění prezidenta centra strategických komunikací Dmitrije Abzalova:


-Západ, podporující například syrské skupiny, kopá sám sobě jámu. S přihlédnutím k migračním procesům se extremismus nevyhnutelně rozšíří i do Evropy. Zatím extremisty přitahují „horké body“ na Blízkém východě a na severu Afriky. Jakmile se tam ale situace stabilizuje, nevyhnutelně přemístí svůj radikalismus do Velké Británie a Německa.

Podle odhadu tajných služeb jsou do bojových akcí v Sýrii a v Iráku zapojeny tisíce občanů západních zemí, kteří jsou členy radikálních islamistických skupin. A třeba jen deset procent z nich se pak rozhodne k návratu domů. V tom případě se bude Západ muset potýkat se seriózní vlnou násilí, na což není absolutně připraven. Možná by tedy mělo smysl, aby se konečně vzdal doktríny „exportu demokracie“?

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*