Zbigniew Brzeziński: Soukromé hovory neexistují

Zbigniew Brzeziński: Soukromé hovory neexistují

Zbigniew Brzeziński

Bývalý poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost to uvedl ve svém rozhovoru pro polskou televizní stanici TVP Info. Zbigniew Brzeziński v rozhovoru říká, že si vůbec neumí představit, že nějaký úředník velvyslanectví USA v Berlíně sedí někde v koutě se sluchátky na uších, odposlouchává německou kancléřku Merkelovoua vše si zaznamenává a předává do Bílého domu ve Washingtonu. Podle něj jde o zásadní diplomatický problém ve vztahu mezi spojenci a musí se k odposlechům v tomto případě přistupovat s mírou.
Dříve vysoce postavený americký úředník polského původu připustil, že speciální americké výzvědné služby mohly s největší pravděpodobností odposlouchávat mobilní telefon Angely Merkelové. Podle Brzezińského žijeme v době, kdy ve skutečnosti vše, co povídáme svým nejbližším. „Zřejmě je již vše dostupné každému, kdo o to projeví vážný zájem. Vycházím z překladu, že ve skutečnosti neexistují soukromé telefonické hovory a e-maily jsou dnes pro také každého. Není vyloučené, že ani váš dům není právě místem pro vaše soukromí,“ uvedl pro polskou televizi Zbigniew Brzeziński.
Polsko požádalo americké velvyslanectví USA ve Varšavě, aby podalo informaci, zda polští představitelé byli odposloucháváni.

zdroj : literarky.cz

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*