Zbavit se zastaralých klišé je nutné. Základní příjem zmar starého myšlení jen urychlí!

Zbavit se zastaralých klišé je nutné. Základní příjem zmar starého myšlení jen urychlí!

Tento můj text píši, protože kolem sebe vidím spoustu starých, již neobhajitelných zlozvyků a nesmyslných konvencí, které brzdí skutečný pokrok. Článek pana Vorovky mi byl pouhou inspirací, pro kterou jsem se rozhodla článek psát.

Otázka základního příjmu: Měl by mít každý člověk garantovanou dávku od státu?

Pan autor si bohužel vybral jen jednu jedinou propagátorku Základního příjmu s jejím vlastním názorem a vlastními, dosti povrchními do detailů nepropracovanými argumenty. Pozor! Tím paní Wagnerovou nijak nechci shazovat. Naopak, tato paní stojí u počátků seznamování lidí s tímto ekonomicko morálním systémem.

K poznámce, že se u nás o Základním příjmu nemluví jen tolik, nemluví se proto, že se mluvit nechce! Protože tento zastaralý, dnešní době neodpovídající systém u nás ovládají nepokrokoví a mnohdy neloajální neempatičtí minulostní lidé, typu paní Marxové, která chce „podpořit“ rodinu tím, že maminky vyžene dříve do práce, „aby si rodina přilepšila“, o čemž svědčí její chlubení se, že tato vláda udělá vše pro zavedení tzv. mikrojeslí! A to nemluvím o lidech, kteří se na systému přiživují až do jeho sebezničení a kteří dále hledají zdroje, jak okrást občana a jak mu ještě více utáhnout šrouby omezující jejich svobodné rozhodování.

Levné české ručičky. Česko patří mezi rozvojové státy EU

 Češi jsou pro západní Evropu ideální pracující. Jsou totiž levní (Ilustrační snímek), zdroj: ThinkStock (im.tiscali.cz)
Češi jsou pro západní Evropu ideální pracující. Jsou totiž levní (Ilustrační snímek), zdroj: ThinkStock (im.tiscali.cz)

Práce ubývá, sklady jsou přeplněny zbožím, ale tady se zřejmě pro mámy od dětí, bude vymýšlet „práce pro práci“, aby se náhodou doma tyto maminky neválely, či nedej Bůh se snad i nenudily :-)))))

    Není tajemstvím, že se spousta peněz doslova tiskne – tiskem nekrytých bankovek, dnes se tomu říká kvantitativní uvolňování. Vezměte si například ty miliardy Eur, které jsou pochybným EU molochem a jeho vůdcem Německo, dávány na podporu řízené migrace a jejich nájezdníků, či také údajným „zachráncům“ Evropy, před tímto nájezdem, Turkům. Turkům na výpalné bude muset mít i Česká republika, která vymýšlí různé pro rodinné či pro důchodovské stupidity, místo řádných a skutečně užitečných reforem, a budou se muset spolupodílet také jiné státy osmadvacítky. Pokud se neplatí daně, nebo jen sporadicky 🙂 tak se pochopitelně takové sumy musí někde vzít. Ptám se Vás proto jako autora článku, pane Vorovko, proč je jednoduše také „nenatisknout“ pro účel Základního příjmu, tentokrát na prospěšnou věc pro lidstvo?

A co byrokracie? Ta se na přerozdělování soc. dávek doslova přiživuje a byrokrati se tak nekontrolovaně množí…Toto jsou zbytečně vynaložené peníze na byrokraty! Tito zaměstnanci státu prakticky nad lidmi dohlíží a určují, komu dát dávku, komu už ne a lezou do soukromí „svobodného“ člověka ??..! Nevyšel by nakonec Základní příjem levněji? Nebylo by to lidsky přívětivé a správné? Mají opravdu lidé třetího tisíciletí žít ve stresu a strachu, co bude, když přijdou o práci, což skutečně je zdroj příjmu na přežití, nebo co se stane, když onemocním? Mají tito lidé skutečně a běžně končit sebevraždou, nebo pod mostem?…

Tento článek pana Davida Vorovky vyzněl spíše jako slohová úloha k jednomu danému tématu jediného autora to je popisem toho, co tím tento konkrétní autor, (paní Alena Wagnerová), chtěl sdělit čtenáři….

Základní příjem má hlubší potenciál a důležitější funkci, než zde pan Vorovka uvedl. Na to, aby byl Všeobecný nepodmíněný základní příjem správně pochopen, je třeba absolutně potlačit zajetá klišé.

Zapomenout na pravidla ze stávajících a zastaralých učebnic ekonomie a hlavně mít v sobě dostatek empatie a nepopírat to, že skutečně naše planeta nabízí k plnohodnotnému životu dostatek zdrojů pro všechny. To, že si člověk zdroje zprivatizoval a v zájmu vlastní chamtivosti je přeprodává jiným spoluobyvatelům planety?.. Je to neodsouzeníhodné, jen proto, že to tak je zvykem?…Je to snad návrat k jakémusi komunismu, pokud takový zajetý nešvar odsoudím? No samozřejmě není! A víte proč?

Protože to je to, co si mnozí nechtějí přiznat, že žádný živočišný druh se takto chamtivě nechová k vlastnímu živočišnému druhu! Příroda nám nabídla vše, co potřebujeme k životu. Tečka.

Například včelám nic za to, že nám opyluje plodiny, nemusíme platit. Přesto tato včelka pro nás nezištně pracuje a je to velmi potřebná a užitečná práce, bez které by nebylo úrody.

  Nad Základním příjmem je třeba uvažovat z nadhledem na tuto nezištnou včelku, bez které bychom zhynuli…

Vzpomeňte na pohádku o Traunteberkovi, kterak prodával vodu z objevené studánky…

Tedy jinak řečeno, nikdo by zde neměl umírat pod mostem jen proto, že stará pravidla a minulostní lidé nám vnucují své již neplatné názory, nehodící se pro tuto dobu, dobu, kdy žijeme v jiných podmínkách. Všeobecný základní příjem je řešením toho nejdůležitějšího. Je řešením k polidštění člověka jako takového, k upevnění sounáležitosti mezi lidmi, kteří se mají podporovat ve vzájemnosti, ne se předhánět kdo dál, kdo výš, kdo lépe a kterým směrem. Všeobecný základní příjem je důkazem sounáležitosti to je dobré si stále opakovat. Pak ti, co nechápou a vidí jen ty peníze, snad pochopí.

To vše přeci není žádný komunismus, který ostatně ani nikdy neexistoval…I tyto teze o novém myšlení a nevhodná přirovnání k tomuto pokrokovému myšlení jsou již jaksi za zenitem…

https://www.facebook.com/EOI.ZakladniPrijem

http://eko.iwaldorf.cz/ Film o Základním příjmu

http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika/zakladni-prijem-kulturni-impuls-grundeinkommen-ein-kulturimpuls

https://avaaz.org/en/petition/our_chance_to_end_poverty/ Celosvětová petice za zavedení Základního příjmu

Jak z toho ven? Tak, jak to praktikují naši politici, určitě ne!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*