Zavřete analytiky Cyrrus do klece!

Zavřete analytiky Cyrrus do klece!

Novinky zveřejnily článek „Analýza radí Čechům: S uprchlíky ušetříte, s přehledem lze přijmout 80 tisíc migrantů“ (http://www.novinky.cz/ekonomika/403129-analyza-radi-cechum-s-uprchliky-usetrite-s-prehledem-lze-prijmout-80-tisic-migrantu.html

Lze předpokládat, že analýzu a následný článek si někdo účelově objednal, aby obměkčil v současnosti neoblomnou českou společnost pomocí ekonomického srovnání. Prý může krátkodobě stoupnout HDP o 20 miliard. Má prý dojít k podpoře migrantů prostřednictvím výjimek v minimální mzdě, daňových úlevách či státních dotacích na pracovní místa. Jde tedy zřejmě o podhodnocená místa, kterým se naši občané vyhýbají, protože sociální dávky jsou pro ně výhodnější, než špatně placená práce. Těmto českým občanům však žádné úlevy a výhody nepřísluší, zato pro cizí existence se miliardy na jejich podporu mají najít.

Analytici Cyrrus a zadavatel této analýzy naprosto neřeší, kde sehnat 80 tisíc (ve skutečnosti však jen cca 20 tisíc s rodinami) do práce žhavých dělníků a techniků, když o takové migranty bude v celé Evropě rvačka. Z celkového počtu loňských migrantů je v Německu zhruba jen 5% z nich schopno se pracovně zařadit a zhruba 30% má alespoň pár tříd obecné školy, tj. mají šajn, že ve škole se čte, píše a počítá. Ze všech reportáží, videí a článků, které jsem viděla či četla, si nepamatuji na jedinou zmínku o tom, že by si migrant přál stát se obráběčem nebo případně pomocným dělníkem, naopak, přáli si řídit posilovnu, studovat práva či měli jiné bájné představy.

Jen tak mimochodem, po zavření dolů OKD příidou o práci desítky tisíc lidí, a to nejen horníků, nýbrž i nejrůznějších přidružených a obslužných profesí. Těm plánuje vláda vyplácet sociální dávky, namísto aby zorganizovala kooperaci firem s volnými pracovními pozicemi s těmito propuštěnými pracanty a případně některá špatně placená místa nebo dopravní a ubytovací náklady těmto lidem zadotovala.

Pokud si firmy najdou zaměstnance mezi azylanty, tj. státem prověřenými cizinci, zajistí jim ubytování a dle vlastního uvážení jim poskytnou např zaškolení nebo cokoliv jiného, je to nezpochybnitelný proces. Jakmile však bude stát upřednostňovat potřeby cizinců před potřebami vlastních občanů, zvyknou si cizinci na nová práva a soukolí jejich dalších požadavků se nezastaví.

Ještě taková maličkost. Kdyby skutečně v Česku výkonně pracovalo 20 000 migrantů, dle studie Cyrrus by nás krátkodobě obohatili o 20 miliard, tj. každý migrant se svojí čtyřčlennou rodinou by nás obohatil o milión. Jsou v tom Cyrrusu normální lidi, nebo si z nás tak hanebně střílí?

Na závěr škodolibě cituji ze zkušenosti pana Nováka (http://www.penize.cz/diskuze/8342-cyrrus-a-s):„Já mám s Cyrrusem zkušenosti více jak 4 roky. Po prvním 1,5 roce obchodování jsem skončil ve ztrátě -50%. Řekl jsem si, že Cyrrus už nechci ani vidět. Po čase jsem od nich dostal nabídku na bonusový certifikát. Nechal jsem se nachytat na sladké řeči o tom, že se reorganizovali a platí se poplatek jen když klient vydělává. V ostatních případech je tam jen nízký poplatek. Nabídka vypadala zajímavě, tak jsem souhlasil. Nakonec i s bonusovým certifikátem jsem byl v minusu -20%.“

(Ilustrační obrázek Foto: wikipedia.org)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Zavřete analytiky Cyrrus do klece!

  • Kdyby byla analýza jen trochu pravdivá, nechtěli by euroúředníci pokutu za odmítnutí migranta v tak astronomické výši. Naopak by státy, které nepřijmou migranty, měli nárok na ušlý zisk. Jenže pravda je někde jinde. Muslimové nebudou na nevěřící makat. Naopak předpokládají, že jim nevěřící jen spravují majetek, který mají od Aláha a patří jim. Muslim má právo a někdy dokonce i povinnost nevěřícího zabít, když se mu postaví. Takže, čím víc jich tu bude, tím víc budou prosazovat svou víru. Pokud chce být Německo muslimské, je to jeho volba. My si můžeme zvolit svou cestu a to třeba i mimo EU. Stačí nevolit ty šílence, kteří dělají jen poslušné loutky EU.

  • Paní Olgo, nemusíte odpovídat, proč se cítíte spoluzodpovědná?

    Pan profesor Josef Švejcar svého času prohlásil „Jen blbec nemění názory.“ Bylo to v souvislosti, kdy v 50. letech mohutně podporoval umělou výživu kojenců, ale ke stáru toto vše zavrhl a stal se velkým propagátorem přirozeného kojení.

    Stalo se Vám také něco takového?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*