Zaútočí USA v Sýrii na ruskou armádu?

Zaútočí USA v Sýrii na ruskou armádu?

Podle nedávného článku v deníku Wall Street Journal, Pentagon rozvíjí vojenské scénáře pro Sýrii, ale prezident Trump ještě není přesvědčen, zda by Spojené státy měly napadnout ruské nebo íránské síly, které podporují Bašára Asada v Sýrii. V článku je uvedeno, že Asad údajně schválil použití chloru v útoku na poslední pevnost pod kontrolou rebelů v provincii Idlib.Odváží se Washington napadnout ruské síly? Spojené státy již podnikly dva raketové útoky proti Sýrii v dubnu 2017 a dubnu 2018. Oba útoky byly provedeny po zprávách o chemickém útoku údajně spáchaném syrskými silami. USA provedly útok, aniž by hledaly nějaké důkazy. Co se stane tentokrát?

Vladimir Fitin, expert na ruském Institutu strategických studií, řekl serveru Pravda, že šance Američanů zaútočit na pozice ruské armády v Sýrii jsou extremně nízké. „Američané mohou i nadále útočit na pozice syrské armády. Útok na ruské síly může vést k odvetným útokům na americké základny na severovýchodě Sýrie v oblasti Dajr az-Zaur. Rusko může také zaútočit na americké námořnictvo ve Středozemním moři. Nikdo neví, kam až může tato dvojitá hra vést a jak rozsáhlá může být. Je velmi nepravděpodobné, že by Američané do toho šli,“ řekl Vladimír Fitin serveru Pravda.

„Podle agresivní rétoriky amerických představitelů se ostatní obávají útoku, který mohou Spojené státy provést, a proto budou limitováni ve svých činnostech. Nicméně to nemá nic společného s realitou,“ uzavřel expert.

Podle zpravodajských zdrojů ruského ministerstva obrany chemický útok v Sýrii bezprostředně hrozí a teroristé v Idlibu již obdrželi barely s chlórem. Syrský ministr zahraničí Walid Muallem to potvrdil a dokonce doplnil tyto informace slovy, že chemický útok bude proveden nevládní organizací Bílé přilby.

Mezitím Rusko a USA pokračují v posilování svých sil ve Středozemním moři. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov také mezitím varoval před možnou konfrontací amerických a ruských sil v zemi.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*