Zatkněte Henryho Kissingera za válečné zločiny, křičeli protestující.

Zatkněte Henryho Kissingera za válečné zločiny, křičeli protestující.

Velký počet demonstrantů přerušil slyšení v americkém Senátu požadujíc, aby bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger byl zatčen za válečné zločiny.

Stalo se to ve čtvrtek ve Washingtonu DC, když se 91-letý Kissinger a další dva bývalí ministři zahraničí chystali hovořit na senátním výboru pro ozbrojené služby, kde se měly projednávat globální výzvy a národní bezpečnostní strategie USA.

Protestující z protiválečné skupiny CODEPINK prohlásili, že Kissinger je válečný zločinec za jeho roli ve vietnamské válce a za převrat v Chile.

kissinger

Někteří demonstranti křičeli, „Zatkněte Henryho Kissingera za jeho válečné zločiny“ a „Kissinger je válečný zločinec.“

Protestující, držící nápisy „Kissinger válečný zločinec“ přispěchali za Kissingera, který seděl u svědeckého stolu senátního výboru.

Svědčili také 94-letý bývalý státní tajemník George P. Shulz a 77-letá bývalá ministryně zahraničí Madeleine Albrightová.

Republikánský senátor John McCain, který vedl výbor nazval protestující „ostudou“ a „spodinou“, a nařídil policii aby je odvedla z místnosti.

kissinger 2

McCain poté pokračoval omluvou směřovanou Kissingerovi , řka: „Nikdy jsem neviděl nic tak ostudného a pobuřujícího a opovrženíhodného jako demonstrace, ke které právě došlo.“

Později, když Kissinger začal s jeho úvodním projevem, více členů CODEPINK vtrhlo do místnosti a skandovali hesla „válečný zločinec“, který vtrhl do Vietnamu.

„Vietnam! Od roku 1969 do 1973, pracujíc pro Richarda Nixona, Kissinger dohlížel na porážku ve Vietnamu, Kambodži a Laosu, která vedla ke smrti miliónů lidí. Mnoho dalších zemřelo na účinky masivních dávek Agent Orange a nevybuchlých bomb, které zaplavily krajinu!“ křičel demonstrant.

„Chile! Henry Kissinger byl jedním z hlavních architektů převratu v Chile 11. září 1973.“

McCain později vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že demonstranti CODEPINK Kissingerovi „fyzicky vyhrožovali.“

kissinger2_14590805_8col

Madea Benjamin, spoluzakladatel CODEPINK prohlásil, že demonstranti nikdy „fyzicky nevyhrožovali“, bývalému ministru zahraničí s tím, že Kissinger je mistr „ve spojení s reálným vyhrožováním, a bohužel, nikdy nebyl hnán k odpovědnosti za jeho válečné zločiny, z kterých je vinen.

„CODEPINK jsou opravdu hrdí na náš dnešní zásah v Senátu, který byl ve jménu lidu Indočíny, Číny, Východního Timoru a mírumilovných lidí na celém světě,“ uvedl. „Henry Kissinger je zodpovědný za smrt miliónů lidí. Je to vrah, lhář, podvodník a násilník, a měl by být souzen v Haagu.“

 

 

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*