Zatímco Německo vynakládá 78 miliard na migranty, ignoruje své chudé důchodce

Zatímco Německo vynakládá 78 miliard na migranty, ignoruje své chudé důchodce

Téměř každý druhý starobní důchod v Německu činí méně než 800 EUR měsíčně. Tyto údaje vyplývají z odpovědi Federálního ministerstva práce na žádost poslankyně Sabine Zimmermannové.

V roce 2016 dostalo přibližně 8,6 miliónů důchodců důchod menší než 800 EUR za měsíc. To odpovídá 48 procentům. Dobrých 11,3 miliónů důchodců, resp. 62%, dostalo starobní důchody méně než 1 000 EUR.Tato čísla se týkají důchodů podle příspěvků na sociální zabezpečení, ale před odečtením daní. Údaje za rok 2017 dosud nejsou k dispozici.

Zimmermannová je těmito čísly znepokojena. Čísla ukazují, že dnes velká část důchodců dostává důchody pod prahem ohrožení chudobou a dokonce pod základní bezpečnostní prahovou hodnotou,“ řekla listu Redaktions Netzwerk Deutschland (RND).

„Při pohledu do budoucnosti jsou tyto částky znepokojující. Vyhlídky budoucích generací důchodců budou vypadat odlišně od dnešních důchodců. Pro mnoho důchodců je sklouznutí do chudoby v současné době zabráněno manželstvím či dobrým důchodem z povolání. Tyto formy ochrany jsou stále vzácnější,“dodává.

Mezitím Německo utrácí desítky miliard na migranty. V roce 2016 země na ně vynaložila 20 miliard a před dvěma měsíci oznámila, že do roku 2022 očekává vynaložení přibližně 75 miliard EUR na problematiku migrace.

 

(Ilustrační obrázek Foto: la presse)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Zatímco Německo vynakládá 78 miliard na migranty, ignoruje své chudé důchodce

  • to Dan: nemám zcela přesné informace, ale tuším, že jsem četl následující čísla: dospělá osoba 750 eur, nezletilá 350 eur. To je ale jen kapesné. Zbytek, který máte popsaný v závorce, je k tomu navíc. Takže, budeme-li vycházet z mnou uvedených čísel, klasická rodina podle evropského způsobu si přijde na 2200 eur(2+2). Bydlení, lékařská péče a další je bonus:)

  • Tato ekonomická katastrofa by nás také potkala, pokud se nepostavíme proti těmto nespravedlnostem čelem. Je nutno zapojit se do aktivního odporu proti psychopatickým rozkazům.

  • V clanku chybi, kolik dostava ekonomicky parazit na balkone mesicne a jake jsou skutecne naklady na migranty (ubytovani, lekarska pece, stravovani, pece, policejni a spravni naklady, atd.).
    Zjistilo by se, ze dosahuji a mozna i presahuji uz vysi renty duchodcu, kteri na ni cely zivot odvadeli davky.

    Tato cisla o nakladech na migraci politici zamlcuji obcanum vsude v Evrope a skryvaji je, aby nebyla transparentni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*